Na tomto mieste v Číne pribúdajú stále nové a nové autá, často aj luxusných značiek. Prečo tu ale zarastajú zeleňou a nikto na nich nejazdí?

V čínskom Chengdu sa nachádza zvláštne parkovisko, ktoré dostalo výstižnú prezývku “parkovisko tyranov”. Nájdete tu totiž viac ako 200 áut rôznych značiek a v rôznom stave, ktoré na parkovisku trčia aj roky opustené vlastnými majiteľmi. Nejde pritom o žiadne kraksne, po prehliadke sa zistilo, že sa tu nachádzajú najmenej dva modely Bentley, dva Land Rovers, tri Mercedes Benz a aj výnimočný model motorky, z ktorých každý má v Číne hodnotu 380 tisíc eur.

opustene luxusne auta

Niektoré z áut tu stoja už niekoľko rokov, a tak na nich za ten čas napadala vrstva prachu, zo všetkých strán ich obrastá zeleň a pomaly chátrajú. Majú však niečo spoločné – majitelia si ich nemôžu prísť vyzdvihnúť. Dôvodov je niekoľko. Niektoré autá sú pripravené na zošrotovanie, ďalšie nemajú v poriadku papiere, iné sú zas priamo alebo nepriamo zapletené do kriminálnej činnosti.

opustene luxusne auta

Ich počet však stále rastie a príslušní budú musieť vymýšľať, čo ďalej. Ďalší osud opustených áut je teda nejasný a tátoše tu musia čakať na svoj ortieľ. Niektoré sa dostanú do aukcií, a tak budú môcť poslúžiť novým majiteľom. Ktovie, čo len bude s tým Bentley, hneď by sme ho prichýlili.

opustene luxusne auta

Luxusné autá chátrajú aj v uliciach

Zdroj: dailymail.co.uk, Youtube