Na tohtoročnom ženevskom autosalóne sa nachádzajú skutočne zaujímavé modely. I keď jedným z najzaujímavejších počinov automobilových konštruktérov je nepochybne najnovší model Bugatti Chiron Sport, objavil sa tam aj jeden naprosto šokujúci model! 

Sny sa stali skutočnosťou! Napriek niekoľkým skorším pokusom bolo až teraz svetu predstavené prvé plne funkčné lietajúce auto. PAL-V vyrobený v Holandsku rovnomennou firmou už prijíma predobjednávky, ktoré začne expedovať už v roku 2019, pričom oneskorenie údajne súvisí s poslednými bezpečnostnými certifikátmi.

Táto trojkolka je dvojmiestna a podľa firemnej tlačovej správy sa správne volá gyroplán. Jeho prinajmenšom zvláštny dizajn bol údajne zvolený zámerne, pretože ak by nastalo zlyhanie motora, stroj bude schopný bezpečne pristáť aj na malom priestranstve.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Čo sa týka niekoľkých špecifikácií, PAL-V dosiahne na ceste najvyššiu rýchlosť asi 160 km/h a vo vzduchu asi 180 km/h, takže nič extra závratné od neho čakať nemôžete. Nemusíte sa ani obávať zrážky s lietadlom, nakoľko tento stroj dokáže vzlietnuť len do výšky približne 3,4 km.

Menšie nepohodlie predstavuje fakt, že prechod z auta na “helikoptéru” nie je plynulý a musí sa nastaviť manuálne, pričom je potrebné ručne roztiahnuť vrtule, čo by malo trvať okolo desiatich minút.

Pokiaľ ide o cenu tohto čudáka, zaplatíte zaň šesťstotisíc dolárov, čiže niečo vyše 487-tisíc eur. Zádrheľom však bude určite to, že jeho potenciálnemu majiteľovi nepostačí béčkový vodičák a bude si tak musieť pred prvou jazdou zaobstarať letecké oprávnenie, ktoré získať nie je vôbec ľahké. Ak by ste o lietajúce auto predsa len mali záujem, poponáhľajte sa, pretože v prvej várke bude len 90 kusov a na ďalšie by ste mohli čakať ktovie ako dlho.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=KtKFDTtpzZc

Zdroj: maxim.com | Foto: YouTube