Dlhotrvajúce rozpory ohľadom dresov, v ktorých bude hrať slovenská hokejová reprezentácia na domácom šampionáte, sú definitívne uzavreté. Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan vyriešil tento problém ešte pred samotným začiatkom turnaja! 

Fanúšikovia sa v poslednom období v téme našich dresov rozdeľovali na dva tábory. Jednej skupine sa logo hokejového zväzu v strede dresu páčilo, tá druhá zase preferovala klasický štátny znak. Do tejto diskusie sa navyše zaplietlo aj zopár postáv z nášho politického diania a zdanlivo banálny problém sa zmenil vo vášnivú diskusiu, ktorá rezonovala dokonca aj v parlamente.

Na poslednej tlačovej besede pred začiatkom šampionátu však Miro Šatan oznámil, že naši nastúpia v klasických dresoch so štátnym znakom uprostred a logo hokejového zväzu sa bude nachádzať na rukáve. Realizačný tím totiž nechcel čakať na rozhodnutie politikov do poslednej chvíle a tieto zbytočné komplikácie vyriešil v predstihu. Hráči tieto veci samozrejme neriešia a dôležité bude, aby sa v akejkoľvek sade dresov naplno sústredili na hokej a víťazstvá. A my im budeme samozrejme na turnaji držať palce!

Slováci budú hrať na MS v tradičných dresoch so štátnym znakom.

Foto: Facebook, YouTube