Washington D. C. najhlavnejšie z hlavných miest USA. Mesto, ktoré poznajú všetci. Nemusíte byť ani najväčší cestovateľ na svete, no stačí vidieť pár amerických filmov a sem-tam si pozrieť televízne noviny, aby ste vedeli, že tam je sídlo amerického prezidenta. Biely dom, Washington Monument (to je ten obrovský obelisk) či sídlo Kongresu. No už menej ľudí vie, čo znamená to povestné D. C. za názvom. Je to „district of Columbia“, hovorí o tom, že Washington je federálnym samosprávnym územím, ktoré sa nazýva D. C.

 

Stojí Washington za návštevu?

Hlavné mesto USA od roku 1800, mesto s podobným počtom obyvateľov ako Bratislava, nenájdete tu typický americký zhon, budete sa cítiť ako na príjemnom udržovanom vidieku s fascinujúcimi pamiatkami, letenky od American Airlines za príjemnú cenu, veľa zelene. Aby som to nenaťahoval – áno, návšteva Washingtonu rozhodne stojí za to. Aj keby bolo toto mesto iba samotný Biely dom, budete mať radosť z návštevy. Majestátnosť a sila, ktorú vyžaruje sídlo prezidenta vás očarí. Niektoré stavby to dokážu.

Ako dlho trvá let?

Let z našich troch najobľúbenejších letísk – Praha, Budapešť a Bratislava – nájdete aj taký, ktorý trvá viac ako 30 hodín, no keď objavíte dobré letenky do Washingtonu môže sa to krásne skresať na 12 hodín. Preto je lepšie, keď poletíte do Ameriky, urobiť si jeden väčší výlet, poriadne sa buchnúť po vrecku a prejsť všetko, čo vás láka. Či je to Grand Canyon, Times Square, Golden Gate, zahrať si ruletu v Las Vegas či počuť riadny hukot Niagárskych vodopádov. Študenti majú tú výhodu, že môžu využiť Work and Travel, najprv si zarobia a potom dostanú čas na takéto parádne výlety.

Akú úroveň angličtiny potrebujete?

Americká angličtina je tá krajšia, pri britskej angličtine by sa vám počas prvých dní zišiel tlmočník, no časom si zvyknete. Ale akú úroveň potrebujete, aby ste sa v Amerike nestratili? Potrebujete si zajednať bývanie, opýtať sa na cestu, objednať si jedlo a kúpiť si lístok do múzea, na atrakciu. Ak si myslíte, že vám vaša angličtina nebude stačiť, pred výletom navštívte jazykovú školu, za pár týždňov vás dajú do laty a nebude to pre vás problém.