Každý chlap sa chce páčiť a na ženu pôsobiť mužne a vyspelo. Keď sa však opije, vráti sa do obdobia svojho ranného detstva. Tu je 11 dôkazov – skutky hovoria za všetko!

 

1. Nekoordinovaná chôdza

Tak ako sa malé batoľa potáca po chodníku zo strany na stranu, tak aj muž s istým promile v krvi chodí z krčmy do krčmy krížom-krážom. Ani horibilná suma peňazí by ho zrejme neinšpirovala k tomu, aby dokázal prejsť po rovnej čiare. Keď to nejde, tak to skrátka nejde.

2. Pády

Od chôdze sa plynule presúvame k pádom. Jedna noha tam, druhá tam, zrazu sa jedna druhej pripletie do cesty a už človek leží s narazeným rypákom rozcapený na zemi. Pri väčšom šťastí sa pozbiera sám, aj keď medzitým sa ešte niekoľkokrát strtúli, pri menšom ho musia dať opäť na vlastné nejakí prítomní s poriadnou dávkou sily.

Prečítajte si tiež: Šokujúce zážitky dievčat, ktoré im do života napísal alkohol!

3. Chuť na fľašu

Len máloktorý podgurážený chlap pozná svoje hranice. Otvorí sa jedna fľaša, pri ktorej pití prichádza ihneď chuť na ďalšiu. Rozdiel medzi ozajstným a dospelým dieťaťom zväčša býva v tom, že ozajstné dieťa chce, aby ho pred spaním vybozkávala mama a to dospelé, aby ho pretiahla poriadna dračica. Teda, pokiaľ mu ešte nedošla energia na úroveň KO.

4. Zlá artikulácia

Alkohol jednoducho lepí ústa a akosi spomaľuje tvorbu slín, a preto to po pár poldeckách ide s artikuláciou dolu vodou. Vynechávajú sa samohlásky a pri vyznávaní lásky to často vyzerá nejako takto: „stršne ťa mljem, zltičko“.

5. Neschopnosť postarať sa o seba

Stavíme sa, že už sa vám niekoľkokrát stalo, že ste sa sťali pod obraz boží a po príchode domov sa o vás niekto musel postarať. Vyzuť, prezliecť do pyžamka, uložiť. Ak to zvláda vaša frajerka, klobúk dole za jej tolerantnosť a trpezlivosť, ak mama, tak aj dva klobúky pre vás -za odvahu.

6. Chuť na ženské prsia

Malé batoľa túži po mlieku z maminých pŕs. Keď je opitý chlap, jemu stačia len prsia. Pri obchytkávaní tých cudzích nastáva riziko monokla, pokiaľ nejde o rovnako nadržanú samičku.

7. Trepanie nezmyslov

Opití ľudia si zväčša neuvedomujú význam slov, ktoré vypúšťajú z úst. Nasľubujú, navymýšľajú si, len aby vyzerali ako kingovia. Chlapi sú po dávke alkoholu hneď väčší borci a aj tá najškaredšia žena v klube sa pre nich stane najkrajšou princeznou planéty, ktorej by zniesli aj modré z neba.

8. Strápňovanie sa

Dieťa sa zagebrí, spadne, vykaká na chodník, spieva po ulici, vyplazí na hocikoho jazyk, vynadá… ale je to stále dieťa, takže vo svojej podstate sa pri každej z menovaných vecí nič nedeje. HA! Ale keď už sa na chodník vykadí opitý chlap alebo všetkých susedov zobudí, lebo skrátka musí o tretej ráno pod oknami spievať Na kráľovej holi, to už je celkom, že trapas.

opitý muž

9. Nariekanie

Ako hovorí jeden zo slovenských naivných seriálov, chlapi skrátka neplačú. Aspoň sa snažia pôsobiť drsnejšie a nerumádzgať nad každou hovadinou ako ženy. Keď sa však opijú, zrazu aj na nich doľahne slabá chvíľka a začnú nariekať nad svojim nešťastným životom. Ako ich podviedla žena, ako ich vyhodili z roboty, atď.

10. Nezáujem o výzor

Nielen ženy, ale aj chlapi si dávajú záležať na svojom výzore pri výjazde do ulíc. Keď sa však opijú, je im jedno, že majú oči ako číňankovia, že na ich tričku vidno všetky mapy sveta, že im tiahne z úst aj spod pazúch… skrátka neriešia… ako deti. 🙂

11. Ospalosť

Ospalé a unavené bábo zaspí tam, kde ho človek položí. Opitý chlap tiež. Najčastejšie v polohe “nasupermana” za stolom alebo za barom  – ideálne miesto na spanie.

12. Zlá pamäť

Mobil, kľúče, bunda, peňaženka – veci, s ktorými chlap na žúr vyrazí, no vstave opitosti, pri najlepšom jedno z toho, často zapotroší. Následne už jeho pamäť neslúži natoľko, aby ho vedela navigovať na správne miesto “činu”. A samozrejme, zábudlivosť funguje aj v konverzáciách, kedy opitý muž v intervaloch 5 minút opakuje po sebe rovnaké vety a ešte sa aj tvári, že ich hovorí po prvýkrát.

-a-