Protesty “Za slušné Slovensko” stále pokračujú a cieľom už dávno nie je iba vyšetrenie vraždy dvoch mladých ľudí, ktorá prednedávnom otriasla (nielen) našou krajinou. Hoci tlak verejnosti nakoniec dosiahol čiastočnú rekonštrukciu vlády, mnohým sa takéto drobné úpravy mália a volajú po viditeľnej zmene, ktorá navedie našu krajinu na ten správny smer (a vôbec tým nemyslíme SMER ako politickú stranu).

Mnohé politické subjekty už dlhšiu dobu preto spriadajú plány, ako Fica definitívne odstaviť a jednou z možností sú aj predčasné voľby. Šancu uspieť však majú popri tradičných stranách aj tie novozaložené a jednou z nich je i Progresívne Slovensko. To sa však zrejme cíti slabé a riešenie preto vidí v zlúčení s hnutím Miroslava Beblavého SPOLU.

Beblavý nad takouto alternatívou pravdepodobne ešte neuvažoval a na prípadné spolčovanie sa má podľa všetkého ešte čas. Jeho postoj ale tvrdo odmieta Igor Matovič, ktorý nad celou situáciou len nechápavo krúti hlavou. V spojení ich strán totiž vidí potenciál. Svoj názor verejne prezentoval aj na Facebooku, kde Beblavému venoval pár slov, ktoré sa mu však veru páčiť nebudú! “Menej ega a viac SPOLU,” odkazuje šéfovi nádejnej politickej strany Matovič, dúfajúc, že ten svoj názor ešte prehodnotí.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Igor Matovič kritizuje Miroslava Beblavého

Zdroj/Foto: Facebook