Španielsky veľkoklub Atlético Madrid je toto leto na prestupovom trhu mimoriadne aktívny. A hoci z klubu odišli hviezdy ako Griezmann, Lucas Hernández či Rodri, „Los Colchoneros“ posilnili mnohé skvelé mená.

Tím vedený Diegom Simeonem od začiatku júla oficiálne získal už svoju ôsmu posilu. Okrem Marcosa Llorenteho z konkurenčného Realu Madrid či stopéra Felipeho z FC Porto, prišiel do mužstva aj ofenzívny supertalent João Félix za 126 miliónov eur z Benficy, čo znamenalo klubový rekord. A zatiaľ čo sa vedenie klubu pri príchode mladíka Félixa buchlo po vrecku, pri najnovšej posile sa Atléticu podarilo kráľovsky ušetriť.

„Rojiblancos“ totiž oficiálne potvrdili príchod Kierana Trippiera z Tottenhamu Hotspur za 22 miliónov eur. 28-ročný pravý obranca podpísal s madridským klubom trojročný kontrakt. Trippier sa tak po 95 rokoch stane prvým anglickým hráčom, ktorý nastúpi za Atlético Madrid. Prestup tohto anglického reprezentanta však nemusí byť pre španielske mužstvo poslednou výraznou letnou posilou, pretože v posledných dňoch sa čoraz viac špekuluje o angažovaní Jamesa Rodrígueza z Realu Madrid.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter