Je pochopiteľné, že nie každý človek má rád psov a nie každý by chcel mať takéhoto štvornohého miláčika. Napriek tomu sa však nájdu aj doslova ľudské hyeny, ktoré dobrovoľne a s plným vedomím posielajú tieto bezbranné zvieratá na smrť. Takýto odporný čin sa nedávno udial na strednom Slovensku v meste Zvolen. 

Portál Čas.sk prišiel so šokujúcim príbehom, ktorý nenechá chladným žiadneho milovníka psov. Róbert (24) zažil počas bežného venčenia asi najhoršiu nočnú moru každého majiteľa psíka. Mladík venčil svojho štvornohého priateľa na sídlisku Sekier, kde sa nachádza priehrada. Štandardná prechádzka pri vode sa však zmenila na nočnú moru po tom, ako psík rasy stafford zrazu nevládal kráčať ďalej a ani stáť na nohách.

„Nemohol som sa už pozerať na to, ako sa trápi. Urobili mu ešte raz testy, no zlyhávali mu obličky. Maximusa napokon museli uspať.“

Róbertov psík krátko potom zožltol, zoslabol a nevládal piť ani jesť. Napriek všemožným pokusom veterinárov a rôznym injekciám sa psíkov stav neustále zhoršoval a zhruba po týždni bolestí bol Róbert nútený svojho psíka utratiť. Ako sa ukázalo, počas prechádzky psík zjedol otravu a následne mu kvôli tomu začali zlyhávať obličky i pečeň.

„Nemohol som sa už pozerať na to, ako sa trápi. Urobili mu ešte raz testy, no zlyhávali mu obličky. Maximusa napokon museli uspať,“ vyhlásil Róbert pre Čas.sk. V súvislosti s týmto odporným činom majiteľ psíka už kontaktoval aj políciu.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook (ilustračné)