S mladým otcom z Nového Zélandu sa život nemaznal. Už v deväťnástich má za sebou dvojročný pobyt za mrežami, odkiaľ si odniesol aj suvenír, ktorý mu dodnes strpčuje život. Nepekné tetovanie na tvári odstrašuje všetkých naokolo a prácu mu nechce dať nikto!Mark Cropp zažíva na vlastnej koži, ako nepekne vedia ľudia jednať s niekým, kto sa výzorom radikálne odlišuje od väčšiny. Polovicu jeho tváre totiž zdobí nechutné tetovanie nápisu “DEVAST8” (vol. preklad “zničujúci”). Problémom ale je, že tetovanie mu teraz ničí život naozaj.

tetovanie na tvari

K tetovaniu Mark prišiel vo väzení. Do chládku sa dostal za ohrozovanie turistov nožíkom, potom čo sa zaplietli do predaja falošnej marihuany. Úplnou náhodou sa ocitol v cele so svojim bratom, ktorý mu dal priam geniálnu radu. Ak si chce získať rešpekt pred zvyškom väzenského osadenstva, mal by si na tvár vytetovať odstrašujúci nápis. Mark poslúchol.

tetovanie na tvari

Bývalý trestanec ale nedomyslel, aké problémy mu tetovačka bude spôsobovať, keď opustí brány väznice. Teraz sa márne snaží zohnať si prácu, no zamestnať ho nechce nikto. “Ahoj, strašne túžim zamestnať sa, no je tu vec, ktorá mi v tom bráni. Je to moje tetovanie na tvári. Túžim po práci, kde by ma konečne vzali…,” takto márne naháňa pracovné ponuky Mark na svojom Facebooku.

tetovanie na tvari

Niektorí zamestnanci vraj Markovi povedali, že by sa na neho nemohli pozerať, iní sa na ňom smiali. “Ľudia ma kvôli tetovaniu odsudzujú, preto som sa rozhodol môj problém riešiť na Facebooku. Chcem všetkým odkázať, že som normálny človek a nemajú ma právo súdiť preto, ako vyzerám.”

Bolo by pekné, keby všetci ľudia našli uplatnenie hodné ich znalostiam a vedomostiam a nikto by sa nepozeral na vzhľad, ale čo, dopekla, tento chlapík čakal, keď si prikladal tetovací strojček ku tvári? :D

Zdroj: unilad.co.uk | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Goldie
Nenápadne preniká do sveta "pánov tvorstva". A že to je riadna výzva, to vie už od začiatku...