Keď sa povie Mr. Olympia, každému, hádam, ihneď napadne meno Arnold Schwarzenneger, prípadne úradujúci 6-násobný majster Phil Heat. Viete však, kto sa stal v roku 1965 prvým víťazom tejto legendárnej súťaže?

Historicky prvým Mr. Olympia sa stal 18. 9. 1965 vtedy 27-ročný Američan Larry Scott. Jeho prednosťami boli najmä ruky, ktoré dokázal patrične prezentovať pred publikom i rozhodcami. Ako jeden z prvých kulturistov dokázal objem paže dostať za hranicu 51 centimetrov. Bicepsy bola to svalová partia, ktorú na ňom obdivoval každý, a aj teraz budia rešpekt.

Pravdepodobne veľmi dobre poznáte bicepsové zdvihy na Scottovej lavičke. Áno, práve tie nesú pomenovanie po slávnom Larrym. Stalo sa tak aj preto, že športovec v rámci tréningu pri zdvihoch s veľkou činkou i s jednoručkami často využíval spomínaný druh lavičky.

Ku koncu milénia v roku 1999 sa dočkal uznania, keď ho federácia IFBB uviedla do Siene slávy fitness. V pokročilom veku začal, bohužiaľ, trpieť rozvíjajúcou sa Alzheimerovou chorobou. Po komplikáciách, ktoré z nej plynuli, zomrel 8. marca 2014 vo veku 75 rokov.

Larry Scott

Viac športu nájdete na ŠportovýMagazín.sk >>> TU

Zdroj: Wikipedia | Foto: Wikipedia, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.