Drsný názov, šialená rýchlosť a takmer voľný pád. Trúfli by ste si na najnovšiu a najväčšiu húsenkovú dráhu na svete?

Po roku montáží a testovaní sa v americkom meste Ohio 7. mája 2016 otvára najvyššia, najrýchlejšia a najdlhšia húsenková dráha na svete. Ak si myslíte, že ide o detskú zábavku, šeredne sa mýlite. Cedar Point je zábavný park, ktorý je označovaný ako hlavné miesto svetovej zábavy. Aj preto najšialenejšia adrenalínovo-zábavná atrakcia vyrástla práve tu.

Dráha má názov Valravn, čo je v dánskom folklóre označenie pre akéhosi nadprirodzeného havrana požierajúceho mŕtvoly. Dráha má dĺžku tisíc štyridsať metrov a jej najvyšší bod sa nachádza vo výške 65 metrov. Z tohto bodu pokračuje dráha v deväťdesiat stupňovom sklone, teda ide takmer o voľný pád. Aby toho náhodou nebolo málo, tak tesne pred touto časťou dráhy vláčik na štyri sekundy zastaví, aby vám vypumpoval adrenalín na maximum.

Užite si jazdu vďaka 3D videu z pohodlia domova!

Súprava ponúka dvadsaťštyri sedadiel. Pre umocnenie zážitku sa dizajnéri rozhodli vynechať podlahu. Máte tak počas celej jazdy doslova 360 stupňový výhľad. Avšak pri rýchlosti 120 kilometrov za hodinu budete zrejme radi, že ste prežili. Jedna jazda trvá tesne cez tri minúty.

zdroj: huffingtonpost.com, youtube.com l foto: imgur.com