Ako môžeme v poslednej dobe vidieť, Čína je nielen zdrojom nekonečných možností, ale po novom aj hotových zázrakov na poli stavebníctva. Posledný takýto „zázrak“ sa podaril len pred pár dňami.

Predstavte si, že naraz zavrú celý most kvôli oprave. V tomto prípade to bol most Sanyuan v Pekingu, cez ktorý podľa štatistík prejde za deň viac ako 200 000 aut! Most slúžil cestnej doprave viac ako 30 rokov, a tak už bolo nutné vykonať jeho rekonštrukciu.

V našich podmienkach by len samotná oprava takéhoto rozmeru znamenala minimálne niekoľkotýždňovú uzávierku. Avšak v Číne bol tento most kompletne zbúraný a znovu postavený. Otázka pár týždňov, ak nie mesiacov? Omyl! Celá operácia trvala neuveriteľných 43 hodín!

Aj keď je pravdou, že základ na nový most bol už pripravený a na miesto bol len „dotiahnutý“, stále to však nič nemení na fakte, za aký rekordne krátky čas bola stavba dokončená.

Pravdepodobne už asi neexistuje žiadna výzva, ktorú by neboli schopní čínski stavitelia uskutočniť. Pamätáte, za aký krátky čas postavili mrakodrap v meste Changsha?

Ktovie, s akým ďalším „zázrakom“, ktorý určite zahanbí nielen našich stavebníkov, nás táto krajina prekvapí v budúcnosti…

Zdroj: news.sk, Foto: blj.co.id