Otvorenie toľko ospevovaného Apple Campusu 2, čiže najlepšej kancelárskej budovy na svete, je plánované na prelome rokov 2016 a 2017. Futuristický komplex rastie ako z vody a priťahuje pozornosť celého sveta.

Apple Campus získal značnú pozornosť už počas svojej vývojovej fázy a táto pozornosť neutícha. Mnoho zvedavcov sa pokúsilo a stále sa pokúša zdokumentovať priebeh stavby prostredníctvom náhodných fotografií, či videií natočených cez drony.

Výstavba novej materskej lode vôbec nie je jednoduchá. Keďže stavba je kruhová, bolo potrebné vyrobiť zakrivené sklenené panely, ktoré majú viac ako 14 metrov na výšku a viac ako 3 metre na šírku. Na dvíhanie a manipuláciu až 900 kusov sklenených panelov boli vyrobené špeciálne stroje, ktoré Apple volá “manipulátori”. Na výstavbe Campusu 2 v mestečku Cupertino sa podieľa až 19 firiem z celého sveta, ktoré spolupracujú na dizajne, dovoze materiálu a iných potrebných súčastiach.

V posledných dňoch vzbudila pozornosť výstavba “divadla” s rozlohou 120 000 metrov štvorcových, ktoré je sčasti schované pod zemou. Veľkou zvláštnosťou je najmä jeho strecha, ktorá by mala byť podľa slov Apple najväčšou voľne stojacou strechou z uhlíkových kompozitov, aká bola kedy vyrobená. Na zákazku ju pre Apple zhotovili v Dubaji a pred  rozložením a prevozom do Cupertina prešla táto 80 tonová vecička testovaním v arabskej púšti. “Divadlo” má v budúcnosti slúžiť aj na uvádzanie nových výrobkov na trh.

Najnovšie fotografie spred 2 až 6 týždňov

https://www.instagram.com/p/BCq5SEOkfgG/?tagged=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/BCqewJsxdRa/?taken-by=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/BCqetC9xdRX/?taken-by=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/BDDzC7awCOi/?tagged=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/BCyLfJ-i7pm/?tagged=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/BC2W37ZGrKW/?tagged=applecampus2

 

Staršie fotografie spred 21 týždňov

https://www.instagram.com/p/9JEd0_xdR4/?taken-by=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/9czwGAu6ed/?tagged=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/85otmYP2Ib/?tagged=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/BCnwYS5kT87/?tagged=applecampus2

 

https://www.instagram.com/p/9mzw5CHYPC/?tagged=applecampus2

 

A takto pokračuje výstavba

Zdroj: Instagram.com, Youtube.com | Foto: reprofoto z Youtube.com