O nebezpečnej hre Modrá veľryba sa už čosi popísalo. Teraz prichádzame s informáciami, ktoré ste doposiaľ ešte nemali kde počuť ani vidieť. Postarali sa o to osoby z hackerskej skupiny Anonymous, ktorí sa pred touto samovražednou hrou snažia kybernetickými útokmi brániť svet!

Keď hru Modrá Veľryba začnete hrať, nielenže sa ocitnete vo veľkom nebezpečenstve, ale tí, ktorí za ňou stoja, vám vykradnú všetky informácie z vášho počítača. Môžu získať vašu IP adresu, históriu sťahovania, rodné čísla či číslo pasu. Heckeri z Anonymous však zistili, prečo hra Modrá veľryba vôbec vznikla a aký je pravý dôvod jej 50-tich úloh. No poďme radšej poporiadku.

Za Modrou veľrybou stoja hackeri z Dark webu!

Dark web je nebezpečné miesto na internete, kde sa len tak nedostanete. Aby ste sa doň nabúrali, potrebujete rôzne šifry a zručnosti. To je ale viac ako ťažké. Web je maximálne tajný, pretože sa na ňom obchoduje s bielym mäsom, zbraňami, drogami. Dokonca si na tomto virtuálnom mieste môžete objednať aj vraždu. Sumár sumáru, ak sa s vami skontaktuje niektorý z kurátorov (hacker) Modrej Veľryby, a teda z Dark webu, a vy prejdete do spoločného chatu, okamžite mu darujete všetky svoje osobné informácie, s ktorými on môže manipulovať!

Čo sa stane s vašimi osobnými údajmi?

Tie sa dostanú do databázy Dark webu, kde sú zverejnené všetky hacknuté osobné údaje. V tom momente sa dá s nimi obchodovať, pričom vy absolútne o ničom ani netušíte. Na vaše osobné údaje si zrazu niekto môžu vziať pôžičku či vytvoriť falošný pas. Takisto môžu poslúžiť pre ilegálnych imigrantov alebo teroristov.

Prečo práve útok na deti?

Pretože sú najľahšie zmanipolovateľné. Prešpekulovaným hackerom stačí 50 dní na to, aby osobné údaje, ktoré získali, dokázali vydražiť na nejakom čiernom trhu. Obeť ale nebudete mať ani poňatia o tom, že sa možno len kvôli nejakému žartu stala súčasťou nehorázneho podvodu, z ktorého už väčšinou už niet cesty späť.

Pozrite si nasledujúce video, z ktorého sa dozviete úplne nové informácie o desivej hre Modrá veľryba

Zdroj|Foto: YouTube.com, ZLÝ ZAJO