Srbský tenista Novak Djokovic si vrámci charitatívneho večera pred Australian Open vyskúšal, ako sa hrá tenis na vozíčku. Aktuálna svetová dvojka sa nebála vyzvať na hru v súčasnosti najlepšieho tenistu medzi zdravotne postihnutými, austrálskeho šampióna Dylana Alcotta, ktorý na paralympiáde v Riu získal dve zlaté medaily, jednu z dvojhry a jednu zo štvorhry.

Najskôr si Djokovic proti Dylanovi zahral na vlastných, no po chvíli ho austrálsky tenista vyzval, aby si rovnako ako on sadol na športový vozík. Novak si viedol celkom dobre až do momentu, kedy Dylan prestal hrať loptičky priamo na neho. „Musíš sa hýbať, musíš byť pripravený,“ vykríkol keď poslal loptu tesne mimo dosahu Djokovica. Svetová dvojka sa tak len bezradne prizerala na to, ako loptička prešla tesne popri ňom, zatiaľ čo on sa nevedel ani pohnúť.

Aj keď sa Djokovic trápil, obecenstvo sa malo aspoň na čom zabávať. Avšak akcia sa mu napriek tomu páčila: „Bol to príjemný večer, chcem poďakovať Australian Open, chcem poďakovať skvelému obecenstvu za účasť, ktoré toto podujatie robí ešte lepším,“ nešetril slovami chvály tenista. Rovnako nadšený bol aj Dylan Alcott, ktorý na sociálnu sieť napísal: „Bol to neuveriteľný večer. Je to pre mňa česť byť na jednom kurte s takou osobnosťou.“

Australian Open tohto roku začína 16. januára. Djokovic tak má ešte pár dní na to, aby sa na prvý zo štyroch grandslamových tenisových turnajov dostatočne pripravil.

VIAC ŠPORTU nájdete na Sportovymagazin.sk >>> TU

Zdroj: au.sports.yahoo.com | Foto: Twitter.com, YouTube.com | Video: YouTube.com