Aj vám sa pravidelne stáva, že na to, aby ste trafili USB kľúč alebo kábel do svojej zásuvky v PC, potrebujete minimálne 3 pokusy? Skoncovať s týmyto nekonečnými pokusmi by malo nové univerzálne / obojstranné USB Type-C, ktorého štandard (USB verzia 3.1) bol schválený už v polovici minulého roka.

Doteraz sa však nenašiel hrdinský výrobca, ktorý by vyrobil kábel alebo USB kľúč s týmto portom – pretože ho nie je kde “pichnúť”. A na druhej strane sa tiež nenašiel žiaden hrdinský výrobca počítačov, ktorý by vyrobil počítač s takýmto portom – pretože na to nie je žiadne zariadenie.

137

My v redakcii sa logicky pýtame, či nemôžu výrobcovia jednoducho začať vyrábať počítače s novým obojstranným konektorom a k nim pribaľovať redukcie na verzie terajších USB-čiek.

Pošuškáva sa, že s novým obojstranným USB-čkom má prísť ako prvý Apple so svojim novým Macbookm Air novej generácie, o ktorom unikli informácie, že pôjde o 12″ ultratenký notebook a najviac ľudí šokovala uniknutá informácia o umiestnení vypínača v ľavom hornom rohu klávesnice, o ktorom si ale my v redakcii myslíme, že pôjde o tlačidlo s kombinovanou funkciou ESC pri krátkom stlačení a vypnutie/uspanie zariadenia pri dlhšom podržaní klávesy. Nechajme sa však prekvapiť.

Foto: Forbes.com