Fotografie faceliftovanej Octavie so sebou priniesli iba jedinú emóciu. Sklamanie, obrovské sklamanie. Elegantný pôvodný dizajn svetlometov nahradili dva menšie predelené časťou nárazníka. V jednoduchosti je krása a práve na túto životnú múdrosť na oddelení dizajnu zabudli. Fotogaléria novej Octavie vyvolala doslova rozruch, pozitívnych názorov sa ale veľa neobjavilo. Bude sa niesť v podobnom duchu aj interiér alebo aspoň ten bude pre vodičov potešením?Dovolíme si povedať, že áno, interiér bude satisfakciou za zbabraný zovňajšok auta. Elegantný, nemecký, praktický, maximálne komfortný. Na prvý pohľad upúta 9,2″ displej infotainmentu, avšak celkový dizajn až tak zásadnými zmenami neprešiel. Lepšie čitateľná je prístrojová doska. Komfortu pridáva vyhrievaný veniec volantu či možnosť personalizácie kľúčov od vozidla. Ak autom jazdia napríklad dvaja ľudia a každý používa svoj kľúč, auto pri odomknutí rozpozná, o ktorého ide a prispôsobí nastavenia jeho voľbe. Sedadlo, osvetlenie či klimatizácia. Nový je napríklad aj držiak na poháre a ak ste si mysleli, že na niečom takom už nebolo je čo zlepšovať, bolo. Dno má ponovom tvar pet fľaše, takže do neho fľaška zapadne a vy ju môžete otvoriť bez držania v oboch rukách. Za zmienku stojí aj bezdrôtové nabíjanie telefónu alebo LED batéria v kufri, ktorú môžete v prípade potreby pripnúť magnetom ku karosérii.

Online

Zásadnou novinkou je pripojenie auta na internet, za čo môže LTE modul navigačného systému Columbus. Ten využíva pripojenie na aktualizáciu dát navigácie, ale vďaka hotspotu sa viete pripojiť aj cez svoj mobilný telefón, notebook či tablet.

octavia-1 octavia-2 octavia-3 octavia-4 octavia-5 octavia-6

Foto: Škoda Auto

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.