Do začiatku MS v hokeji môžeme pokojne odpočítavať posledné hodiny a celé Slovensko postupne podlieha eufórii. Nedávno uzrela svetlo sveta aj špeciálna pieseň k šampionátu od východniarskej skupiny Ščamba, ktorá v názoroch na ňu rozdelila Slovákov! 

Skupina Ščamba pochádzajúca z Trsteného pri Hornáde pôsobí na scéne už od roku 2000 a má za sebou množstvo úspešných skladieb. Z tých posledných stojí za to spomenúť napríklad hit s názvom Dedina, ktorý má na YouTube dnes už vyše dvanásť miliónov zhliadnutí a úspech zožal aj v iných krajinách. Naposledy sa jej členovia rozhodli zahrať aj na športovú nôtu, keď prišli s pesničkou s názvom Na večar, ktorá je tématickou skladbou pred blížiacimi sa MS v hokeji.

Tento počin je celý samozrejme naspievaný vo východniarskom nárečí a možno aj to mnohých ľudí primälo ku kritike na sociálnych sieťach. Na Facebooku sa totiž objavili mnohé komentáre od ľudí, ktoré skladbu odsudzujú, ale aj takých, ktorým sa veľmi páči. Ich názory a aj samotnú skladbu si budete môcť pozrieť a vypočuť nižšie. Táto nová vypaľovačka sa dostala dokonca už aj do trendov na YouTube a za pár dní má vyše 160 000 zhliadnutí. Osloví aj vás?

Ščamba – Na večar

Komentáre k skladbe “Na večar”

Foto|Video: Facebook, YouTube