Inteligentný a sofistikovaný psychologický triler. Autorka bestsellerov Lisa Gardnerová sa v krátkom čase presadila už aj na Slovensku, kde jej pribúdajú fanúšikovia. V týchto dňoch jej vychádza už tretí román. Čitatelia sa môžu aj v tomto prípade tešiť na poriadnu dávku napätia. Ničoho sa neboj je ďalší zo série napínavých príbehov so svojráznou detektívkou D. D. Warrenovou, ktorá tentoraz bojuje nielen so sériovým vrahom, ale aj s vlastnou slabosťou.

Doktorka Adeline Glenová pre svoju genetickú dispozíciu necíti bolesť. Nikdy ju necítila. A nikdy nebude. Shana Dayová je smutne preslávená vrahyňa, ktorá prvý raz vraždila ako štrnásťročná. Dostala doživotný trest, za tridsať rokov vo väzení však zabila viac ľudí, než keď bola na slobode.

niceho sa neboj- prebal

Bostonská detektívka D. D. Warrenová prišla po zotmení na miesto činu. Začula praskanie podlahy, tichú uspávanku… Viac si nepamätá. Neskôr sa dozvie, že sa jej podarilo vypáliť zo služobnej zbrane. Je vážne zranená, trpí obrovskými bolesťami, nehýbe ľavou rukou a nemôže sa vrátiť do práce, ktorú miluje.O šesť týždňov nájdu ďalšiu ženu, zavraždenú vo vlastnej posteli. V izbe sú rovnaké rekvizity ako na mieste predošlej vraždy: fľaša šampanského a červená ruža. Jediná osoba, ktorá sa možno ocitla v blízkosti „vraha s ružou“, je detektívka D. D. Warrenová. Tá však ešte vždy nevládze vziať na ruky svoje dieťa, nabiť zbraň ani si spomenúť na jediný detail z noci, pre ktorú môže toľko stratiť. D. D. sa ešte nevrátila do práce, ale je znova na love. Lebo vrah s ružou sa nezameriava len na osamelé ženy, ohrozuje aj samu detektívku a vyhliadol si novú obeť. D. D. vie, že existuje iba jediný spôsob, ako ho dostať: Ničoho sa nebáť.