Vojnový hrdina nemal ani tušenia o tom, že ho počas nakrúcania televíznej šou režisér usadil medzi deti, ktoré sa mu podarilo zachrániť pred istou smrťou počas Holokaustu. Reakcie prekvapeného muža dojmú aj drsné povahy!

Brit Sir Nicholas Winton je odvážny muž, ktorému sa podaril obdivuhodný čin, keď počas Druhej svetovej vojny zachránil 669 židovských detí zo štyroch nacistami okupovaných krajín. Keď deti dorazili do jeho rodného Anglicka, robil všetko, čo bolo v jeho silách, aby im našiel nové rodiny a domov.

Celá záchranná operácia si vyžadovala osem vlakov a dlhé hodiny podrobného plánovania. Winton dokázal celú akciu udržať v takej miere utajenia, že ani jeho samotná manželka o odvážnom pláne nič netušila. O záchrane množstva detských životov sa dozvedela až o polstoročie neskôr, keď našla manželov zápisník s menami zachránených detí pri upratovaní podkrovia.

Winton zomrel v roku 2015 v úctyhodnom veku 106 rokov, ale televízne zábery z roku 1988, keď hosťoval v epizóde relácie stanice BBC “To je život”, začali po internete kolovať len nedávno.

Muž je na emotívnom videu zachytený pri tom, ako sedí v publiku a nemá ani tušenia, že obecenstvo, ktoré ho obklopuje, sú kedysi bezbranné, vystrašené deti, ktorým zachránil životy. A kto stojí za celým týmto neskutočným stretnutím? Wintonova manželka Greta rozposlala listy všetkým 669 deťom, ktoré našla na zozname. Greta, taktiež ako jej manžel pred dlhými rokmi, dokázala neskutočné stretnutie pred manželom tajiť, preto sú jeho reakcie autentické.

Pozrite si video, ktoré zrkadlí odvahu statočného muža, ktorý sa nebál riskovať vlastný život pre ušľachtilé ciele!

Zdroj: viralthread.com | Video: YouTube | Foto: YouTube