To, čo predvádza Zdeno Chára v prebiehajúcom finále play-off NHL o Stanleyho pohár, sa nedá nazvať inak ako obdivuhodným. Slovenský obranca v službách Bostonu Bruins má od štvrtého zápasu série so St. Louis zlomenú čeľusť, no ani to ho nezastavilo, aby ďalej viedol svoj tím za víťazstvami a dokonca prekonáva rekordy! 

42-ročný Zdeno Chára strelil v šiestom zápase série na ľade súpera gól do prázdnej bránky, čím spečatil víťazstvo Medveďov na 5:1. Tento gól znamenal nový historický zápis do štatistík NHL, keďže sa ním Chára stal vo veku 42 rokov a 83 dní najstarším obrancom, ktorý kedy skóroval vo finále o Stanley Cup. Predchádzajúci rekord držal Ray Bourque, keď v roku 2001 strelil v drese Colorada gól vo veku 40 rokov a 157 dní.

Gól Zdena Cháru na 5:1

Ďalšie rekordy môže prekonať v poslednom zápase sezóny, ktorý sa bude hrať vo štvrtok nadránom (o 2:00) a definitívne sa v ňom rozhodne o víťazovi Stanleyho pohára pre túto sezónu. Ak Chára nastúpi, tak absolvuje už 14. zápas č.7 v kariére, čím sa osamostatní na čele historických tabuliek pred Scottom Stevensom a Patrickom Royom, s ktorými teraz tento rekord zdieľa.

Najcennejším pre neho však bude určite rekord, ktorý môže utvoriť ako kapitán Bostonu. Ani jeden z predchádzajúcich vodcov kabíny Bruins totiž nezdvihol Stanley Cup nad hlavu viac ako raz. Jedenkrát sa to podarilo aj Zdenovi Chárovi a to v roku 2011, no a teraz má obrovskú šancu byť prvým kapitánom Bostonu v histórii, ktorý to zvládne aj druhýkrát v kariére. A to by bolo najkrajšie zakončenie jeho úžasného príbehu v rámci tohtoročného play-off. Držíme palce!

Zdeno Chára najlepšie momenty

https://www.youtube.com/watch?v=bnq_puEDXxM

Zdroj: Slovaknhl.sk | Foto|Video: Nhl.com, YouTube