Áno, áno, každý má na to nejaké názory, životné postrehy alebo návody. Existuje však jednoduchý rozdiel medzi chlapcami a mužmi. Muži zoberú ženy na rande. Chlapci chcú ísť so ženami von. Je zrejmé, že ísť na rande je primárny ťah každého muža.

Napriek tomu, je tu stále veľa chlapov, ktorí si nie sú istí tým, ako pozvať ženu von. Nie je to niečo, s čím by naša generácia vynikala. Stačí len poznať nejaké správne spôsoby (a samozrejme, vyvolať v sebe odvahu na úvod). Prinášame vám teda niekoľko tipov, ako pozvať ženu von – NA RANDE.

1. Viete, čo chcete robiť

Nič nie je viac nepríjemné, než pozvať ženu von bez plánov a bez akejkoľvek predstavy, čo budete robiť. Áno, sexuálni maniaci a masturbátori pohov. Ak voláte ženu na rande, musíte mať niečo v rukáve (nie kondómy). Myslíme aktivity. A v skutočnosti je lepšie mať aj tri rôzne nápady na činnosti, pretože sa môže stať, že prvá možnosť sa jej nebude páčiť (teda pokiaľ nepoužijete chloroform). Ak sa konkrétnej žene nebude páčiť ani jedna z vašich predstáv spoločne strávených aktivít počas rande, je z neba jasné, že žena nemá o vás záujem a vy sa môžete začať obzerať po inej.

2. Musíte sa stať odolní voči odmietnutiu

Keď chcete ísť so ženou von, vždy myslite na to, že existuje riziko, že vás odmietne a slzy nemôžu hrať hlavnú rolu. To je jedno, či vás žena spucuje ešte len pred pozvaním alebo počas rande. Nik nie je dokonalý a je to v poriadku, stáva sa to. Nesmie vás to však zložiť ako zlomený väz. Jediní ľudia, ktorí nikdy neboli odmietnutí, sú tí, ktorí vlastne ani nikdy nič neurobili a nikdy sa k žiadnej žene ani len neprihovorili. Takže sa pripravte, keď ju oslovíte a budete chcieť zavolať na rande, dúfajte v najlepšie, ale plánujte najhoršie, čo v tomto prípade znamená, že možno povie „nie“.

3. Zavolajte ju

Poznáte to – stretnete sa náhodne na ulici, ona vás zaujme a vy vykročíte k nej. Po chvíli si chlapci pýtajú fejsbúk alebo mail (na telefónne číslo si trúfnu tí skúsenejší). A zrazu nastal čas ozvať sa jej. Najlepšie cez telefón. Nikdy ženu nevolajte na rande prostredníctvom SMSky alebo mesindžeru. Prečo? Ukážete jej, že ste sebavedomý muž. Rovno vám povie či vôbec súhlasí alebo sa už priamo dohodnete na konkrétnom dátume. Keby jej to napíšete napríklad  cez mesindžer, tak možno si správu pozrie, ale nebude vám musieť hneď odpísať a vy budete nervózny ako nerd pri prvom sexe. A navyše, keď jej zavoláte, vzbudíte u nej dojem, že to myslíte vážnejšie, než len nejaké plánovanie prostredníctvom krátkych SMS správ. Pamätajte, najlepšia interakcia so ženou je komunikácia s ňou v reálnom čase (len ju nesmiete pustiť k slovu).

rande 4

4. Používajte slovo „rande“

Nikdy sa ženy nepýtajte, či si chce vyjsť von, stretnúť sa alebo akýkoľvek iný plachý a nepriebojný eufemizmus. Takéto slová sa používali možno na strednej škole, keď ste ešte boli príliš mladý, mali ste strach a skrývali svoje zámery (aj keď teraz je ten zámer len jeden konkrétny). Teraz, keď ste už muž, musíte explicitne povedať žene, že po nej idete a že ju chcete.

5. Buďte nenútení a uvoľnení

Voláte ženu na rande, nežiadate ju o jej ruku. Nerobte z toho problém. Musíte byť uvoľnený, užívať si spoločné okamihy, zabaviť sa a nie byť kŕčovitý a stuhnutý (jediné tuhé bude maximálne tak vaše nádobíčko). Ak sa prvé rande podarí a padnete si vzájomne do oka, tak príde aj druhé rande, tretie, štvrté… A keď nie, nič sa nedeje. Vy to musíte brať aspoň ako odreagovanie a čo tam po tom, že si večer poplačete vo vani a na posteli budete dlhé hodiny dumať, kde ste spravili chybu.

6. Sledujte vaše rande

Ak žena súhlasí, musíte si odsledovať deň, dátum. Nesmiete naň zabudnúť. A nesmiete zabudnúť ani na ňu, takže si ju môžete občas pripomenúť. Nemyslíme tým, aby sa z vás stal stalker alebo premotivovaný horlivý chlapec. Netvrdíme, že jej teraz musíte volať každý deň medzi dňom, kedy ste sa jej spýtali na rande, a dňom, kedy s ňou pôjdete von. Stačí jej deň pred vašim rande napísať textovú správu typu „Teším sa na stretnutie s tebou“. Dokonca, môžete si s ňou vymeniť aj viac textových rozhovorov, ale za predpokladu, že sa jej nebudete vtierať a vnucovať ako bambino na chleba.

Bonus: Majte originálne rande

Veľa mužov má problémy s tým, že nevie, čo robiť na rande a kam ju zobrať. To, čo robí dobré rande sa líši od človeka k človeku, ale jedno pravidlo si pamätajte – zobrať ženu na prvé rande do kaviarne, na večeru alebo do kina je klišovité a pre ženy hrozné. Detto, keď na vaše rande idete s priateľmi. Držte sa základných 5 bodov:

– nemíňajte veľa peňazí v snahe zapôsobiť na ňu

– vaša činnosť musí byť niečo, čo dokážete robiť obaja bez veľkého úsilia, najideálnejšia je prechádzka alebo turistika

– ak ju chcete spoznať viac, dajte jej dostatok príležitostí k rozhovoru

– hrajte jeden na jedného = vaše rande nesmie zahŕňať nikoho iného, žiadne tretie alebo štvrté kolo

– premyslite si v hlave aktivity, kam ju zoberiete, ale buďte pripravený aj na odchýlky od vašich plánov

Tak to tu máte. Teraz viete, ako pozvať ženu na rande a čo robiť alebo nerobiť. Iste, môže to byť trochu stresujúce, ale akonáhle sa dostanete cez dva alebo tri pokusy, budete sa cítiť celkom prirodzene. A zručnosť príde časom. Pretože, ak vás už nebaví byť len vo friend zóne, najistejšou cestou von je pozvať ženu na rande. Veľa šťastia!