Toto musí byť nejaká kačica, povedali sme si. Ale ono to tak s najväčšou pravdepodobnosťou nie je. Predstavte si, že už nebudete musieť z práce utekať domov pre otravný a často nenávidený žltý lístok, ktorý vám doma nechala poštárka, ale budete môcť ísť priamo na poštu so svojim mobilom v ruke a zásielku vám aj tak predajú.

Ako? Vďaka novej službe od Slovenskej pošty: Elektronické oznamovanie zásielok! Namiesto primitívneho, do minulého storočia patriaceho, žltého lístka, bez ktorého vám na pošte nechcú vašu zásielku predať, resp. bez ktorého ani neviete, že nejakú máte, dostanete jednoducho a rýchlo SMS či e-mail s informáciou, že vás na pošte čaká nejaká zásielka – doporučený list, balík,…

Dobre a teraz nastane tradičná poštová “studená sprcha”, na ktorú sme pri každej návšteve pošty zvyknutí, že áno. Nie je totiž všetko tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Aktivácia tejto služby je totiž podmienená vybavením si špeciálnej Poštovej karty, akéhosi vernostného klubu pošty – áno, my sme tí najväčší fanúšikovia Slovenskej pošty a hneď si ju fičíme vybaviť! Budeme prví (no jasné :)) vo fronte na ňu!

O túto kartu môžete požiadať na ktorejkoľvek pošte a priamo pri jej požiadaní si môžete aktivovať aj službu Elektronické oznamovanie zásielok, na ktorú potrebujete vyplniť tento formulár. Následne potom budete dostávať e-mailom či SMSkou číslo zásielky, ktorým keď sa na pošte preukážete, zásielka vám bude vydaná.

Na rok 2016 “slušné”, na Slovenskú poštu však naozaj obrovitánsky krok vpred. Možno sa dočkáme doby, kedy nám do SMSky oznámia aj odosielateľa či možno niekedy nastane ten čas, ktorého sa zrejme dožijú ale už iba naše deti alebo deti našich detí, kedy dostaneme aj celú zásielku elektronicky – veď povedzme si na rovinu – listová zásielka je predsa iba papier a ten sa dá naskenovať či poslať elektronicky. Nemuseli by sme nikam na poštu, čo by sa na rok 2016 naozaj patrilo.

A tak sa lúčime klasickým slovenským: vidíme sa (vo fronte) na pošte ;-).