Francis Ngannou je Kamerúnčan, ktorý sa presťahoval do Francúzska, aby si splnil sen a pýšil sa titulom šampióna. Behom pár rokov sa chlapík z ulice bez domova stal najväčším postrachom ťažkej váhy UFC!

31-ročný Ngannou bol doma ako malý chlapec vystavený pokušeniam rôznych gangov a zlej reputácii otca, ktorý bol známym pouličným bojovníkom. Všetci si mysleli, že chlapča bude po otcovi, veď oplývalo silou a veľkosťou. Francis sa ale na zlé chodníčky zlákať nenechal a ako 22-ročný sa rozhodol, že svoje prednosti využije a začne boxovať. Popri tom pracoval ako nosič ťažkých vriec v odevnom závode.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Pre Ngannoua bol ale Kamerun “malý”, preto si naplánoval odchod do Francúzska. Po príchode do Paríža, keď mal 26 rokov, sa stal bezdomovcom. Najdôležitejšími vecami v tom momente bolo zistiť, kde sa dá dobre najesť, kam zložiť na noc hlavu a kde nájsť správny boxerský “gym”. Pri hľadaní Ngannou vždy trénerom povedal: “Práve som sa sem presťahoval. Som bezdomovec a nemám peniaze, ale nie som tu, aby som žobral. Potrebujem len nejaké miesto, kde by som trénoval, pretože sa stanem svetovým šampiónom.” Netrvalo dlho a šancu našiel u krajana a veterána francúzskej MMA scény Fernanda Lopeza Owonyebeho v MMA Factory.

Francis Ngannou
Francisa Ngannoua sa ujal Fernando Lopez Owonyebe

Fernando v ňom videl obrovský potenciál a nakoniec ho zlomil na zmiešané bojové umenia. Ngannou s nový trénerom začali svoju púť v roku 2013 v organizácii 100 % Fight. I keď hneď v druhom súboji prisúdili rozhodcovia Francisovi prehru, potom už začala séria víťazstiev.

Francis Ngannou
Ngannou si išiel tvrdo za svojim snom
Francis Ngannou
Podpis zmluvy s UFC (2015)

V roku 2015 Francis Ngannou podpísal profesionálny kontrakt s UFC a odvtedy porazil šiestich súperov. Naposledy si jeho tvrdú päsť naplno “vychutnala” skúsená hviezda UFC Holanďan Alistair Overeem, ktorý je šampiónom vo viacerých bojových organizáciach a do tohto duelu bol aj rankingovou jednotkou ťažkej váhy UFC. Ngannou ale Overeemovi nedal šancu a už v prvom kole ho ľavačkou poslal zničujúco k zemi! “The Predator”, ako Kamerúnčana prezývajú, je tak novou jednotkou rankingu, titul šampióna mu však ešte stále chýba. Ten drží vo svojej moci Američan Stipe Miocic.

Francis Ngannou
Najtvrdší úder sveta zažil na vlastnej koži Alistair Overeem!

Stipe sa ale už teraz môže obávať výzvy muža s najtvrdším úderom sveta. Ngannou totiž v testovacom centre UFC utvoril nový svetový rekord sily úderu počtom 129 161 jednotiek. Predchádzajúci rekord držal kickboxer Tyrone Spong s počtom 114 000 jednotiek.

https://www.instagram.com/p/Bb5IlFjlNN3/

Francis Ngannou “The Predator”

https://www.youtube.com/watch?v=31ed7jjbDNs

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Zdroj: Bleacherreport.com, Deadspin.com | Foto|Video: Instagram, Twitter, YouTube