Možno tomu mnohí neuveríte, no skutočne je to pravda. Najväčší génius všetkých čias, ktorým je nepochybne Leonardo da Vinci, dokázal pred päťsto rokmi to, o čom sa našim pradedom ani nesnívalo.

Leonardo da Vinci (žil v rokoch 1452 – 1519) bol človek s fascinujúcim poslaním. Počas svojho života dokázal urobiť také objavy, ktoré po jeho smrti ostali stovky rokov tabu. Presne pred päťsto rokmi napríklad zostrojil prvú samostatne pohybujúcu sa vec, leva – robota, ktorého dal ako darček vtedajšiemu francúzskemu kráľovi. Dobre čítate, pred päťsto!!!

Okrem tohto vynálezu, ktorý predbehol dobu o viac ako štyristo rokov, dokázal urobiť návrh na lietajúci stroj, helikoptéru, ponorku či tank, hoci tieto veci sa podarilo zostrojiť až na začiatku dvadsiateho storočia. Taktiež dokonale poznal anatómiu človeka a v dobe, keď sa pitva trestala smrťou, otvoril nejedného človeka. Zostrojil i niekoľko máp s udivujúcou presnosťou či maľoval také obrazy, ktoré sú dodnes zahalené tajomstvami a osoby na nich pôsobia, akoby skrývali nejaké šifry.

Doteraz nie je vyjasnené, ako je možné, že napriek vtedajšej všeobecnej nevzdelanosti a nevedomosti navrhol Leonardo da Vinci také fascinujúce veci. Netreba ani pripomínať, že jeho náčrty boli tak dokonalé, že na základe nich boli v dnešnej dobe tieto stroje skutočne zostrojené a navyše aj funkčné!

Veľmi zaujímavý je však aj fakt, že do roku 1476 bol Leonardo “len” nadpriemerne nadaným mladým mužom. Následne však “zmizol”. Dva roky jeho života akoby neexistovali, pretože až na konci roka 1478 sa opäť vrátil do Florencie a do diania. A práve od tej chvíle začal pracovať na fascinujúcich objavoch, ktoré starostlivo strážil pred svetom. Z toho dôvodu je pravdepodobné, že počas týchto dvoch rokov musel byť niekde na štúdiách, no len ťažko je možné predstaviť si kde, keďže dovtedy o podobných strojoch nikto ani len nesníval. Sám da Vinci už v tej dobe veril v mimozemšťanov a dokonca existuje teória, že práve mimozemské bytosti mohli byť jeho učiteľmi. Samozrejme, znie to absurdne, no racionálne je nemožné vysvetliť to, ako mohol “z ničoho nič” a ešte k tomu sám urobiť také neskutočné práce a objavy.

Myslíte si, že bol Leonardo da Vinci v kontakte s mimozemšťanmi?

Loading ... Loading ...

Rekonštrukcia da Viniho leva, ktorý sa skutočne dokázal pohybovať

Zdroj: Wikipedia | Zdroj videa: YouTube | Foto: dkfindout.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba