Všetci neradi čakáme v dopravných zápchach. Zápchy vo väčších mestách či nehoda na diaľnici dokážu vodičom pekne skomplikovať situáciu. Ak ste si ale myslel, že to najhoršie ste už zažili a videli, mýlite sa. Skúste sa pozrieť na dopravnú zápchu v Číne. Byť tam by bola asi pre niektorých netrpezlivcov totálna katastrofa.

Najľudnatejšia krajina sveta zažíva počas roka takúto preplnenú dopravnú premávku až dvakrát. Ide o takzvaný čínsky Zlatý týždeň (1. – 7. október), čo znamená, že vďaka posunutým dovolenkám sú obyvatelia celý týždeň doma a tento čas využívajú na návštevu svojich známych.

Takáto bizarná situácia nastane, keď sa milióny ľudí začínajú hromadne vracať naspäť do domov do Pekingu. Fotografie vznikli 6. októbra 2015 a zachytávajú uviaznuté autá na ceste medzi Pekingom, Hongkongom a Macau. Podľa odhadov sa v tomto roku rozhodlo cestovať až 750 miliónov ľudí! Mnohé rodiny, ktoré v zápche uviazli, sa rozhodli prenocovať v niektorých z blízkych motelov.

Podobný prípad sa stal aj v roku 2010, kedy 100 kilometrová zápcha medzi Pekingom a Mongolskom trvala neuveriteľných 11 dní. Preto radšej pri cestovaní autom odporúčame vyzbrojiť sa jedlom a nápojmi. Nikdy neviete, kedy sa niečo podobné stane u nás na Slovensku. :)

Inak, už iba pohľad na foto rozčuľuje, že? :D

Zápcha na diaľnici v Číne 1 Zápcha na diaľnici v Číne

Prikladáme aj video:

Zdroj: Reuters, BuzzFeed

Foto: China Daily