Minulé leto prinieslo obrovský šok, keď na lavičke Realu Madrid nečakane rezignoval Zinedine Zidane. Neprešiel však ani rok a francúzsky lodivod je späť v organizácii “Bieleho baletu”. Koľko bude zarábať? 

Veľký návrat s neobmedzenými možnosťami

Zinedine Zidane sa pred pár dňami stal staronovým koučom španielskeho Realu Madrid, keď vo funkcii nahradil odvolaného Santiaga Solariho. Zidane dostal úplnú kontrolu nad mužstvom a pre sezónu 2019/2020 možnosť poskladať si tím podľa svojich vlastných predstáv. Súčasťou tejto dohody má byť aj rozpočet na prestupy v hodnote stoviek miliónov eur. Ale viete, koľko slávny Francúz v Madride zarobí?

Ročný plat vo výške 12 miliónov eur

Podľa informácií na španielskom webe As.com bude Zinedine Zidane, ktorý podpísal kontrakt do roku 2022, zarábať ročne 12 miliónov eur. Ide o poriadny balík peňazí a pre niekdajšieho fenomenálneho stredopoliara aj o poriadne navýšenie platu. V čase prvého nástupu do funkcie trénera Realu Madrid mal totiž mzdu 2,5 miliónov eur, ktorá neskôr stúpla na 3,5 a následne na 7,5 milióna eur.

Ako sú na tom ostatní tréneri?

Zidanov momentálny plat nemožno označiť za slabý, ale ani prehnane vysoký. Taký José Mourinho mal v Manchestri United ročne 20 miliónov eur, Guardiola v Manchestri City poberá necelých 18 miliónov eur a kouč mestského rivala Realu Diego Simeone má na výplatnej páske dokonca až 24 miliónov za rok.

Ale na druhej strane sú slávni tréneri, ktorí môžu Zidanovi platové podmienky závidieť. Mauricio Pochettino z londýnskeho Tottenhamu poberá 10 miliónov ročne, Nemec Jürgen Klopp v Liverpoole 8,5 milióna a taký Massimiliano Allegri v Juventuse FC “len” 8 miliónov eur.

Zdroj: As.com, Manchestereveningnews.co.uk | Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D