Mať na ruke rolexky znamená nepísanú prestíž. Ste niekto, ste obklopený luxusom, nie ste človek, ktorý maká 16 hodín za pásom. Ak ste si ale hodinky kúpili na populárnom čínskom webe alebo od nejakého šmatláka na dovolenke, na prestíž zabudnite. Dúfame len, že ste si nemysleli, že za 30 eur nosíte na ruke originál. 

Vo všeobecnosti pri každom produkte je hlavným indikátorom toho, či si kupujete fejk alebo originál, cena. Avšak, ak v danej oblasti nie ste až taká veľká ryba, len si skrátka chcete spraviť radosť poriadne luxusným kúskom, možno by ste boli schopný zaplatiť horibilnú sumu aj za niečo, čo by v skutočnosti malo s originálnym výrobkom spoločný len názov. Rovnako je to aj pri najznámejších švajčiarskych hodinkách sveta Rolex, ktorých cena sa zväčša pohybuje okolo desaťtisíc eur a viac. Ak sa chcete na svojej ruke pýšiť originálom, mali by ste brať ohľad na tri dôležité veci odlišujúce pravé rolexky od fejkov. Zakladateľ online magazínu Hodinkee Ben Clymer a tím serveru Complex News sa rozhodli vytvoriť video, v ktorom sa ľudí snažia upozorniť práve na tieto rozdiely.

Originál hodinky sú známe plynulým tikaním sekundovej ručičky. Ak je toto tikanie výrazné a počujete ho, ide o šmejd. Taktiež by ste sa mali zamerať na okienko s dátumom, fejkovým hodinkám ho nie je možné zväčšiť, pričom originálom ho môžete zväčšiť  3 – 4-násobne. A najdôležitejším kritériom je puncová značka. Pokiaľ nemajú hodinky importnú značku nachádzajúcu sa na vnútornej strane puzdra, na náramku alebo na oboch týchto miestach, rozhodne nejde o originál. Názornú ukážku si môžete pozrieť vo videu.

https://www.youtube.com/watch?v=xiaiy2r8qv0

Foto: fakeblack.com