Hoci obyvatelia Bratislavy považujú svoje mesto za takmer ideálne, pravda bude zrejme niekde inde. Minimálne teda podľa nemeckej redaktorky, ktorá sa nášmu hlavnému mestu pozrela na „zúbok“.Skloňuje sa to často, avšak Bratislavčania, čudovať sa nemôžete. Vstupná brána do mesta má byť rozhodne reprezentatívnejšia, ako je vlaková stanica. Nečudo, že si medzi miestnymi aj turistami vyslúžila posmešný názov „Hlavná šťanica“, ktorý jej jednoznačne patrí. O nič lepšie na tom nie je ani bratislavská autobusová stanica, a tak sme radi aspoň za reprezentatívne letisko.

Jedným z tŕňov v oku redaktorky Mariny Wenk je rovnako sídlisko Petržalka. Komunistické paneláky, popri nich skupinky rôznych individuí a podniky tretej cenovej. Aj takto vyzerá najľudnatejšia mestská časť Bratislavy, ktorá by si rozhodne zaslúžila vyššiu pozornosť kompetentných. Marina nedokáže pochopiť ani komunistickú tržnicu, Vlčie hrdlo, ale aj uzavretú hornú časť hradu Devín.

Nemka na výlete ale Bratislavu len nekritizovala a ako sa sama vyjadrila, našla tu viacero pozitív, pre ktoré sa hlavné mesto Slovenska vraj oplatí navštíviť. Bratislava ju nadchla predovšetkým z Michalskej veže, respektíve Starej radnice, odkiaľ mala dokonalý výhľad na historické centrum mesta. To nie je, ako sama skonštatovala, vôbec veľké, avšak na jednodenný výlet, respektíve víkendovú návštevu zaujať môže.

Nestranný pohľad zahraničného turistu už poznáme. Čo si ale o hlavnom meste Slovenska myslíte vy? Nezabudnite sa s nami o váš názor podeliť v diskusii.

Zdroj: ZDF.de | Foto: Ivonesrovnal.sk, worldmapz.com, YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Gustav
Charakterizovať Gustáva je len veľmi ťažké. Vo všeobecnosti ale platí, že ide o mladého chalana, ktorý nijako nevytŕča z davu. Milovník športu, pekných žien a večný študent sa s vami rád podelí o tie najzaujímavejšie témy a postrehy.