Slovenských hokejistov dnes čaká pravdepodobne kľúčový zápas o postup do play-off domáceho svetového šampionátu v hokeji. Postavia sa v ňom proti Nemcom, ktorí patria momentálne k najlepším tímom na turnaji!

Tri zápasy, tri víťazstvá a plný počet bodov. Nemci splnili svoju rolu favorita v troch stretnutiach proti Veľkej Británii (3:1), Dánsku (2:1) a Francúzsku (4:1). Ako ste si mohli podľa výsledkov všimnúť, tak nemeckí hokejisti dostali v každom z týchto zápasov iba jeden jediný gól. Lepšie sú na tom štatisticky iba Rusi (dostali v troch zápasoch dva góly) a úplne najlepší je tím Švajčiarska, ktorý v prvých troch stretnutiach inkasoval iba raz.

Slováci teda budú mať proti sebe náročnú výzvu v podobe skalopevnej nemeckej defenzívy. Nemci totiž zaujali aj tým, že z dvanástich oslabení na turnaji nedostali ani jeden gól o čom sme vás už tiež podrobnejšie informovali. Všetci však veríme, že ak sa podarilo Slovákom streliť päť gólov Kanade či štyri kúsky Američanom, tak nám Nemci nebudú robiť problémy v boji o vytúžený postup do štvrťfinále, na ktorý čakáme už od roku 2013. Zápas sa začína dnes od 20:15 a celé Slovensko drží palce našej reprezentácii!

Budú sa naši po zápase s Nemeckom radovať?

Foto: Facebook/HockeySlovakia, Instagram/HockeySlovakia