Patríte k tým, ktorí denne prezerajú každý pracovný portál, mesačne pošlú zamestnávateľom množstvo životopisov na ich pracovné ponuky, no i tak pre vás nemajú voľné miesta? Možno sa vám vaša vytúžená profesia vyhýba len kvôli malému detailu!

Ním môže byť napríklad ,,drobnosť” v podobe vášho Facebookového profilu, ktorý si vie váš potencionálny zamestnávateľ bez problémov dokonale prezrieť a vám tak ujdú ponúkané voľné miesta. Množstvo ľudí totiž tento fakt podceňuje a pracovné ponuky sa im tak vyhnú skôr, ako sa čo i len zúčastnia pracovného pohovoru pre voľné miesta. Pre tých, ktorí si chcú svoju online identitu overiť, existuje na internete množstvo dostupných služieb.

Stačí, ak zadáte link na svoj profil, a systém vám v zápätí “vypľuje” všetky verejné fotografie, ktoré ste nielen pridali, ste na nich označený, ale i tie, ktoré ste komentovali. A práve zábery z bujarej párty, či iné kompromitujúce snímky predsa nie sú to, čo by ste chceli, aby váš budúci zamestnávateľ uzrel. Jediným zaručeným riešením, ako tomu predísť, je mať ,,nepriepustné” nastavenia súkromia, ktoré neprekabáti žiaden program a vaša vysnívaná profesia bude zas o krok bližšie.

Foto: YouTube