Tiež sa vám zdá, že dnešné vzťahy sú akosi zrýchlené a než stihnete poznať, že ste stretli tú pravú, je už dávno preč a na jej mieste je druhá, tretia alebo piata žena? Nielen medziľudské vzťahy, ale všeobecne aj dnešná doba je prirýchla. Ľudia z časových dôvodov prestali mať snahu niečo opravovať či dlhšie čakať na výsledky.

Život v dnešnej dobe vás onálepkoval dvoma výrazmi. Tým prvým je slovo konzument, ktoré dokonale vystihuje charakterové črty väčšiny a tým druhým, ktoré zmenilo vaše zmýšľanie aj postoj k životu, je smutné slovo: NAHRADITEĽNÝ. Len na samotný výraz v slovenskom jazyku vám v google vyhľadávači vyhodí viac ako 12 000 odkazov. Nekonečné možnosti majú za následok, že každý aspekt vášho života dokážete nahradiť. Topánky, mobily, autá, city, rodinu, lásku a v neposlednej rade aj partnerku.

Diktát médií aj trendy sociálnych sietí potlačia prirodzenosť

Každodenne vás zahlcujú články alebo myšlienky zo sociálnej siete, ktoré udávajú smer a diktujú trend. Na prvý pohľad sa zdajú úplne neškodné, no čo sa skrýva pod ich prvotným pozlátkom? Stala sa aj vaša myseľ obeťou článkov typu:

Ako by mala vyzerať ideálna žena?                                                                                     Ak vaša partnerka robí tieto veci, okamžite utekajte!                                                           Myslíte si, že ste našli tú pravú? Ukážeme vám, prečo sa mýlite!

Našťastie žijeme ONLINE a výmena partnerky po objavení jej chýb je jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Stačí vziať mobil a v priebehu niekoľkých minút dokážete nahradiť to, čo ste vo svojom vzťahu nenašli, alebo lepšie povedané, nemali čas to v ňom objaviť. Človek sa stal akýmsi tovarom vystaveným vo výklade zvanom sociálna sieť. Prebehnete si aktuálnu ponuku, pozriete sa na popis tovaru, či má vyhovujúce proporcie, správny odtieň vlasov a podobné koníčky. Pokiaľ vyhovuje, môže sa spustiť interakcia v podobe chatu. Ak váš prvý pokus nevychádza, nič sa nedeje. Na zozname sa nachádza nekonečné množstvo produktov, ktoré môžete veselo testovať. Na rozdiel od reality si online rande alebo vzťah vyžaduje menšiu námahu. Dokáže však plnohodnotne nahradiť skutočnosť? Alebo je to len chvíľková náplasť, ktorou si človek vypestuje a osvieži vlastné ego? Ako dlho trvá online cesta od vety: „Ahoj, ako sa máš? “ až po prvý pohľad na obnažené telo zvoleného „tovaru“?

Japonsko je priekopníkom, vo svete virtuálnych vzťahov

Ak sa vám teda nedarí nájsť tú správnu ženu, ktorá by maximálne vyhovovala diktátu médií a spĺňala všetky vaše kritériá, môžete to skúsiť ako Japonci. V roku 2009 sa na japonskom trhu objavila úplne nová hra s názvom Love Plus, ktorej podstatou malo byť naučiť sa randiť a komunikovať so ženou. V konečnom dôsledku však nabrala celkom iný rozmer a stala sa súčasťou reality obrovského množstva mužov. Rinko je krásna manga postavička, ktorá sa stala predstaviteľkou učiteľky, partnerkou a nahradila tak reálne vzťahy. Už v roku jej uvedenia na trh sa s touto virtuálnou dievčinou stihol oženiť jeden z jej užívateľov. Časom sa na trhu objavovali ďalšie simulátory vzťahov pre mužov aj pre ženy.

Tvorcovia týchto hier vysvetľujú výhody virtuálnej partnerky na základe toho, že sa v podstate jedná o záruku večnej lásky, teda až do chvíle, kým stlačíte DELETE. Obrovské množstvo mladých ľudí vymenilo reálne vzťahy za tieto simulátory, ktoré svojimi reakciami vyhovujú viac než človek, ktorého správanie je nepredvídateľné. Jedinou otázkou, ktorá nad celým virtuálnym svetom ostáva visieť, je, čo sa stane s ľudstvom? Virtuálne kamarátstva, online rande, alebo dokonca erotické ukojenie bez osobného kontaktu. Vymenili by ste možnosť splodiť potomka za imaginárny obraz dokonalosti?

Zdroj Foto / Video : YouTube.com, giphy.com, mshcdn.com, pinimg.com