Jedna z najgeniálnejších a zároveň najkontroverznejších osobností deväťdesiatych rokov údajne nespáchala samovraždu. Smrť Kurta Cobaina je aj po viac než dvadsiatich rokoch zahalená rúškom tajomstva…

Oficiálna verzia z roku 1994 hovorí o samovražde. Kurt sa mal zastreliť vo svojom dome, čím mal ukončiť svoje osobné problémy spôsobené nezvládnutím celosvetovej slávy. Ako to však býva, ak zomrie slávna osobnosť, vždy sa vynárajú špekulácie. A duplom potom, ak je nájdená zastrelená.

V tomto prípade to však malo byť absolútne jasné, pretože sa pri jeho nebohom tele našiel list na rozlúčku a aj ďalšie indície dávali teórií o samovražde za pravdu. Najnovšie tvrdenia, ktoré padli aj v dokumente „Soaked in bleach“, však toto všetko vyvracajú. Medzi najjasnejšie dôkazy, že šlo o vraždu, patrí samotný list, ktorý údajne preskúmalo niekoľko expertov. Tí sa zhodli, že spodná časť textu má inú štylistiku a samotné písmo je vraj iné. Kurt Cobain mal podľa tejto teórie listom len skoncovať s určitou etapou svojho života a so vzťahom s Courtney Love.

Práve ona má byť hlavná podozrivá z vraždy frontmana Nirvany. Mnohí fanúšikovia žiadajú o obnovenie vyšetrovania, čo však nie je také jednoduché. No a ako nájsť usvedčujúce dôkazy po viac ako dvoch desaťročiach?

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto: YouTube, Facebook