Ronnie Coleman je jeden z najväčších bodybuilderov všetkých čias. Tento charizmatický a fanúšikmi veľmi obľúbený kulturista vyhral titul Mr. Olympia 8-krát v rade (1998 – 2005).

Ronnieho ľudia milovali najmä pre jeho charizmu, zápal pre šport a extrémne cvičenie, vďaka ktorému nemal 8 rokov konkurenciu. Každý s nadšením sledoval videá z tréningov kráľa Olympie, kde dvíhal železo závratných hmotností s hláškou “Lightweight Baby!” (ľahká váha, zlatko). To sa ale po skončení kariéry podpísalo na jeho zdraví a Ronnie musel absolvovať nespočetné množstvo operácií stavcov chrbta, krku či výmenu bedrového kĺbu.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Začiatkom roka 2016 sa svalovec dokonca musel podrobiť 11-hodinovej operácii, kde mu do chrbta voperovali 6 titánových skrutiek a dva ochranné koše s plátmi na zabezpečenie oddelenia oboch častí. Keďže po zákroku istý čas nemohol chodiť, musel sa podrobiť rehabilitáciám. Našťastie všetko dobre dopadlo a Ronnie opäť začal robiť to, čo najviac miluje.

Inšpiratívny kulturista by nič nevrátil späť a jediné, čo ľutuje je, že keď drepoval rekordných 800 libier (362,874 kilogramu), urobil iba dve opakovania namiesto štyroch, pretože sa zľakol. Napriek tomu ale vie, že by to dokázal. Pozrite si aj vy návrat kráľa Olympie, ktorý i vo veku 53 rokov “buší do železa” ako v časoch najväčšej slávy!

Ronnie Coleman

Ronnie Coleman Ronnie Coleman

Ronnie Coleman návrat po operáciách

https://www.youtube.com/watch?v=alnLj4fDcRY

Ronnie Coleman 2017

https://www.youtube.com/watch?v=o5lArDPe_Rg

Ronnie Coleman – drep 363 kg

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Foto|Video: Instagram, YouTube