Ak ste boli dlhší čas single a skúšate znova randiť alebo ak patríte do skupiny mužov, ktorým sa druhé rande širokým oblúkom vyhýba a nájsť si priateľku sa zdá ako nereálne, nezúfajte! Poradíme vám, ako nato. Je načase prestať si myslieť, že všetky ženy sú príliš vyberavé alebo príliš náročné a namiesto toho obrátiť pohľad na seba.

10. Pochváľte ju

Poznáte to. Prídete na rande o čosi skôr, sadnete si a hodíte do seba jedného panáka na ukľudnenie a keď vojde, pomyslíte si: “wow, je nádherná.” Tým to ale končí a nepoviete jej to. A tým, že jej to nepoviete hneď na začiatku, určíte priebeh celého rande. Pretože ak jej to poviete po niekoľkých minútach, bude to znieť už nevhodne. Samozrejme, nehovorte jej, aká je sexy, aké ma pekné telo a podobné nezmysly. Najlepšie je použiť osvedčenú klasiku na privítanie: „pristane ti to“ alebo „vyzeráš v tých šatách skvele“.

9. Nebuďte príliš váhavý

Ak príde čašník a opýta sa, čo si dáte, nerozmýšľajte nad tým 5 minút. Takisto pri rozhovore buďte suverénny a majte jasný názor na veci, na ktoré sa pýta. Nie je nič horšie ako splietať piate cez deviate a nemať svoj vlastný názor.

Rande8. Vyhnite sa alkoholu

Ak ide rande dobre a vy sedíte v bare, pravdepodobne sa zdržíte dosť dlho. V takomto prípade je najlepšie vyhnúť sa alkoholu a dať si niečo nealkoholické. Pre mnoho žien je najviac neatraktívny muž, ktorý je opitý. Nie je nič zlé na tom dať si pohárik na ukľudnenie, ale musíte vedieť, kedy prestať. Ak sa nedá alkoholu vyhnúť, radšej ukončite rande skôr a dohodnite sa na druhom stretnutí, napríklad v reštaurácii.

7. Nepoužívajte telefón

Kde sú tie časy, keď tento problém neexistoval. V dnešnej dobe je to jeden z najhorších spoločenských zlozvykov, ktorý by ste mali zmeniť. Takže, pokiaľ ste na rande, mali by ste sa venovať len žene a nie mobilu. V dôležitých prípadoch môžete hovor prijať, ale určite si nepozerajte nové správy na sociálnej sieti, nekontrolujte svoje hry a aplikácie.

6. Pýtajte sa

Počas prvého rande nebude čas na váš a ani jej životný príbeh a asi by ste ho ani nechceli vedieť hneď na začiatku. Prvé rande by malo byť o základných otázkach, záľubách, osobnosti. Využite čas pred rande a premyslite si, čo od nej očakávate a aká by mala byť. Potom otázky smerujte týmto smerom. Napríklad ak nemáte rád určitý typ hudby, opýtajte sa jej, čo počúva. Ak sa vám nebude páčiť odpoveď, nedávajte to najavo. Po skončení stretnutia si môžete jednoducho vyhodnotiť, či sa oplatí vôbec ísť na ďalšie rande, ak nemáte veľa spoločného. Ak máte pripravených pár otázok, je to výhodné aj v tom, že sa vyhnete trápnemu tichu. Majte vždy nejakú tému v zálohe.

Rande5. Nemeškajte (príďte skôr)

Väčšina žien nemá rada, ak na stretnutie neprídete načas. Preto je lepšie byť na rande prvý, kľudne aj o 15 minút, vybrať vhodné miesto na sedenie, skontrolovať prostredie, objednať si a premyslieť si, čo chcete povedať. Ak prídete o pár minút neskôr, spravíte hneď na začiatku zlý dojem.

4. Buďte pozitívne naladený

Mali ste stresujúci deň v škole alebo v práci? Nespali ste minulú noc dobre? Váš obľúbený tím prehral? Ak máte pred rande zlú náladu, musíte ju za každú cenu nechať pri vstupe. Nikto nechce ísť von s niekým, kto je nepríjemný, negatívny a namrzený.

3. Súkromné veci si nechajte na neskoršie

Neprezrádzajte súkromné veci zo svojho života hneď na prvom rande. Nemusíte si hneď vylievať srdce a spomínať svoje predchádzajúce vzťahy, ktoré nedopadli dobre. Prečo? Pretože pre mnohé ženy je to znak, že nie ste zrelý a vhodný typ pre dlhodobejší vzťah. Okrem toho sa vyhnite aj témam ako sú financie, náboženstvo a politika.

2. Účet zaplaťte vy

Možno je to v dnešnej dobe staromódne, keďže ženy sú už nezávislé, ale každá vždy ocení, ak ju pozvete a za účet zaplatíte. Navyše, pravdepodobne vy ste ten, kto rande inicioval a preto je vhodné tak spraviť.

Bozk

1. Bozk na rozlúčku

Toto je veľmi ošemetný bod, ale zároveň aj veľmi dôležitý. Toto musíte jednoducho vycítiť. Ak rande ide dobre, určite dajte žene bozk na rozlúčku. Ak ste sa nebavili, pozerali väčšinou na hodinky a popíjali, tak sa mu vyhnite. Nedávajte jej ale hneď jazyk do pusy, stačí jednoduchý bozk na líce alebo pery. Ak sa odvráti, viete, na čom ste, pokúste sa zostať pokojný a príjemne sa rozlúčte. Ak sa ale o bozk ani nepokúsite, bude si myslieť, že nie je pre vás zaujímavá.

Zdroj: askmen.com