Odmalička nám všetkým vravia, že sa máme kontrolovať a nedávať najavo svoj hnev.  Ak však budete všetky svoje emócie tutlať a hnev sa vo vás bude hromadiť, je možné, že jedného dňa prídete do práce a s chladným výrazom v tvári vystrieľate väčšinu svojich kolegov.  

Vedci dokázali, že ľudia, ktorí sa vedia kvalitne nasrať žijú dlhšie. Temperamentní Španieli a Taliani žijú v priemere o dva roky dlhšie ako rezervovaní Angličania. Nejde však len o dĺžku života, ale najmä o jeho kvalitu. Potláčanie hnevu pre vás môže byť toxické a pokašľať tak váš psychický i fyzický stav.

Naserte sa! Inak…

…hromadenie hnevu spôsobuje stavy úzkosti a depresie.

…ak sa občas nenaseriete, je možné, že sa ani nevyseriete. Potláčanie hnevu je spájané so zápchami a problémami s trávením.

…neschopnosť spracovávať hnev môže viesť k zneužívaniu návykových látok a aktívnemu prežieraniu sa.

…potláčanie hnevu vedie k pasívnej agresii. Pasívne agresívny človek svoje okolie citovo vydiera, je cynický, často sa vyhovára a hádže vinu na ostatných. Medzi jeho záľuby patrí ľutovanie sa a zdúvanie. Všimnete si ho tak, že po vás jedného dňa z ničoho nič hodí zošívačku (pravdepodobne vašu).

Ako sa teda s hnevom bezpečne vyrovnať (alebo ako sa nasrať bez toho, aby ste spáchali trestný čin)?bigstock-Angry-woman-screaming-against-31222028

SLOVAK MAN odporúča:

1. Pri písomnej komunikácii zásadne používajte Caps Lock. Namiesto prostredníkov slúžia výkričníky. NEBOJTE SA ICH POUŽIŤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Odvezte sa na odľahlé miesto a trúbte. Veľa.

3.Nájdite si iné odľahlé miesto a vykričte sa. Ak budete mať pocit, že vás niekto spozoroval, neprestávajte kričať. Práve naopak. Ku kričaniu ešte pridajte búchanie sa do pŕs.

4.Otvorte si v počítači fotku osoby, ktorá vás nasrala a strašne sa na ňu vykričte.  Odporúčame si pri tejto príležitosti precvičiť použitie rôznorodých vulgarizmov.