Bol to malý krok pre človeka, ale obrovský skok pre ľudstvo. Pristál však astronaut Neil Amstrong na Mesiaci naozaj? V NASA majú už plné zuby všetkých nezmyselných teórií ohľadom misie Apolla na Mesiaci. Pre všetkých konšpirátorov majú drsný odkaz – viac ako 10 000 autentických fotografií.

Napriek tomu, že konšpiračné teórie ohľadom pristátia posádky Apolla na Mesiaci boli mnohokrát vyvrátené, stále sa objavujú nové pochybujúce názory. K dispozícii je množstvo diskusií konšpiračných teoretikov, ktorí sa napríklad nazdávajú, že pristátie na Mesiaci bolo sfalšované a za cieľ malo len vyvolať verejnú senzáciu. Otázkou ostáva, prečo sa astronauti po pristátí museli podrobiť 21-dňovej karanténe, alebo prečo sa na Mesiac opäť nevrátili.

Iná z konšpiračných teórií tvrdí, že to bol podvod na oklamanie Rusov. ZSSR a USA boli zapojení do tzv „vesmírnych pretekov“, jedna ríša chcela poraziť druhú. USA sa teda rozhodli podvádzať, aby sa na Mesiac dostali ako prví. V ZSSR mohli tento podvod vyvrátiť, ak by o to mali záujem, ale dôverovali Američanom. Tejto teórii je však ťažké uveriť. Veľmoci boli ochotné zničiť planétu vo vojne, ak išlo o ideologické rozdiely. Ale keď došlo na „dôležité veci“, ako pretekanie sa vo vesmírnych technológiách, nepotrebovali Rusi veľa dôkazov a uverili Američanom?

Snáď najneuveriteľnejšou správu ale priniesol prieskum v Maroku. Ten v osemdesiatych rokoch preukázal, že výrazné percento obyvateľstva neverí, že ľudia pristáli na Mesiaci. Nie však kvôli konšpiračným teóriám, ale preto, že o tom jednoducho nepočuli.

Prečo, ak existuje toľko vedeckých dôkazov o pristátí na Mesiaci, sa konšpiráciám stále tak darí? Aj keď sa táto udalosť stala pomerne dávno, niektoré nové dôkazy, ktoré konšpirátorom do kariet veľmi nenahrávajú, boli uverejnené až teraz.

NASA len nedávno zverejnila 10 000 fotografií, pochádzajúcich z misie Apolla na Mesiaci. K tomuto kroku sa zrejme pristúpilo aj z dôvodu, aby sa všetky konšpiračné teórie nadobro vyvrátili. Vy si ich teraz môžete prezrieť taktiež a urobiť si vlastný názor. Všetky sú dostupné na Flickr stránke projektu Apollo.

NASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na MesiaciNASA pristáte na Mesiaci

Zdroj: anonews.co wikipedia.org | Foto: flickr.com pixabay.com