Sovenkovci po černobyľskej havárii odmietli opustiť svoj domov a zostali žiť v ohrozenej oblasti. O pár rokov neskôr sa im narodila dcéra a nech už čakáte čokoľvek, teraz si môžete pozrieť, ako dnes vyzerá dievča s prezývkou “jediné dieťa Černobyľu”. 

V roku 1986 otriasla celým svetom katastrofa v Černobyle, ktorá poznačila tisíce životov. Jedným z hasičov, ktorí vtedy pri tragédii pomáhali, bol aj muž menom Mikhail Sovenko. Keď sa krátko po černobyľskej havárii evakuovali najbližšie oblasti, Mihkail aj s manželkou Lydiou odmietli opustiť svoj domov, pretože sa im neušiel tzv. evakuačný dom, teda náhradné bývanie. Nie sú jediní, naozaj sa vtedy našlo niekoľko odvážlivcov, ktorí sa napriek obrovskému riziku rozhodli neodísť.

Sovenkovci žili v ohrozenej oblasti naďalej a po viac ako desaťročí po katastrofe zostala Lydia tehotná. Všetky prognózy lekárov zneli, že dieťa bude určite poznačené radiáciou a očakávalo sa hneď niekoľko zdravotných komplikácii či dokonca ich mutácie. Dcéra Sovenkovcov sa narodila v roku 1999 a dnes má prezývku “jediné dieťa Černobyľu”.

Dcéra Sovenkovcov sa narodila v roku 1999 a dnes má prezývku “jediné dieťa Černobyľu”. Je totiž jediné dieťa, ktoré sa po roku 1986 narodilo priamo v Černobyle.

Možno čakáte čokoľvek, ale v skutočnosti ide o peknú mladú ženu, ktorá dokonca nedávno začala študovať na univerzite v Kyjeve. Popri škole brigáduje ako čašníčka, aby si mohla zarobiť na školské výdavky.

Jej spolužiaci a priatelia vedia, že Mariyka je dodnes jediným dieťaťom, ktoré sa po osudnej havárii z roku 1986 narodilo priamo v Černobyle. Podľa nich si to mladá blondínka nijako nepripúšťa a berie to ako fakt. Jej matka Lydia však verí, že Mariyka je už od narodenia “božie znamenie”, ktoré je podľa nej symbolom toho, že aj do Černobyľu sa raz opäť vráti život.

Fotky Mariyky nájdete –TU–

Zdroj: Ladbible.com | Cover foto: YouTube