Či už vo fitku, na aerobiku, pri behu alebo inom cvičení bije srdce rýchlejšie, vďaka čomu telo spaľuje kalórie. Pri posteľných zábavkách sa frekvencia tepu taktiež zvyšuje, takže aj pri se*e ide v podstate o šport, pri ktorom čo to zhodíme.Vedci z Univerzity v Montreale prišli k záveru, že muži stratia počas milovania v priemere 100 kalórií, pričom ženy len 69. Pre porovnanie, u mužov je strata takmer rovnaká ako pri polhodinovom futbale s kamošmi, u žien ide o približne dvadsaťminútové žehlenie.

Autor štúdie, profesor ľudskej kinetiky, Antony Karelis tvrdí, že rozdiel medzi mužmi a ženami je kvôli faktu, že muži majú spravidla vyššiu váhu ako ženy. Preto pri rovnakej fyzickej záťaži strácajú viac kalórií. Okrem toho, pri radovánkach vydávame zväčša viac úsilia my chlapi, keďže máme intenzívnejšiu potechu z prirážania.

Samozrejme, čím ste aktívnejší, tým viac kalórií stratíte a môže to byť aj omnoho vyššie číslo než spomínaná stovka. Platí to však aj naopak, ak pri tom len ležíte a všetku robotu nechávate partnerke, spálite len minimum.

Zdroj: maxim.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.