Aj vy počúvate na každom kroku, že je mlieko zdravé a vhodné pre naše telá? Omyl! Opak je pravdou. Mali by ste ho prestať piť, a to čo najskôr. My máme hneď sedem dôvodov.

1. Laktóza

Nachádza sa v kravskom mlieku. Tento cukor je extrémne ťažko stráviteľný, čo u niektorých ľudí spôsobuje plynatosť, nadúvanie a hnačku. V starobe sa môžu dostaviť oveľa vážnejšie symptómy. Európania už majú trávenie prispôsobené, no ľudia z Ázie nevedia stráviť mlieko skoro vôbec, sú síce nižší, ale určite nie hlúpejší.

2. Akné

Vedeckou štúdiou sa potvrdilo, že mlieko má vysoký vplyv na tvorbu tejto nežiadúcej ozdoby našej pleti.

3. Antibiotiká

Kravy sú kvôli svojej väčšej efektivite v dojnosti napichané antibiotikami, ktoré sa cez ich mlieko dostávajú až do nášho organizmu, a to pre zdravie človeka neveští nič dobré.

4. Baktérie

Viete, prečo otvorené mlieko, ktoré nie je v chladničke, rýchlo skysne? Pretože pri izbovej teplote sa počet jeho baktérií za 20 minút zdvojnásobí.

5. Cukrovka

Po odstavení od materského mlieka je dávať dojčatám kravské mlieko životu nebezpečné, pretože kvôli aktalbumínu, ktorý mlieko obsahuje, hrozí vznik cukrovky.

6. Kazeín

Alergénny proteín sa v kravskom mlieku vyskytuje hojne. Spôsobuje rôzne druhy zápalov, hlavne zápaly v oblasti uší.

7. Rakovina

Kravy sú dojené, samozrejme, aj počas obdobia, kedy čakajú potomstvo. To zapríčiňuje, že v jednom pohári mlieka sa nachádza až 60 rôznych hormónov, ktoré síce pomáhajú rásť, čo môže niekomu pomôcť, napríklad pri raste svalstva, ale pomáhajú tiež rastu rakovinových buniek.

Foto: bdcwire.com, depositphotos.com