Keď sa ženy spýtate, akého muža si predstavuje po svojom boku, s najväčšou pravdepodobnosťou vám odpovie, že chce niekoho milého, spoľahlivého, vtipného, inteligentného a podobné kecy. V skutočnosti ale aj tak všetky chcú zažiť ten adrenalín z radenia so „zlým chlapcom“.

Téme žien a ich vzťahu k rebelom sa venujú mnohé knižné publikácie a dokonca aj celé vedecké tímy, ktoré sa zaoberajú štúdiom tohto spoločenského fenoménu. Vedci dokonca prišli na to, že mnoho mužov začína s fajčením a pitím z dôvodu, aby na opačné pohlavie pôsobili drsnejšie a tým pádom aj atraktívnejšie. Je ale skutočne pravda, že dámy preferujú zlých chlapcov? Ponúkame vám niekoľko spoľahlivých vedeckých dôkazov.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Prísť na kĺb tomuto problému sa snažila jedna štúdia, v ktorej účastníci mali pomôcť fiktívnej postave menom Susan vybrať si správneho partnera, a to na základe jeho odpovedí. Jeden z hypotetických partnerov bol milý a citlivý, druhý sám seba opísal ako „správneho muža“ a tretí odpovedal veľmi neutrálne. Účastníci tejto štúdie najčastejšie pre Susan volili adepta prvého, a teda milého a citlivého.

V ďalšej štúdii zase respondenti čítali zoznamovacie inzeráty a ako atraktívnejších hodnotili mužov, ktorí sa im javili nesebeckí a obetaví, napríklad takí, ktorí o sebe napísali, že sa venujú dobrovoľníctvu. Odlišná štúdia podobne preukázala, že ženy uprednostňujú mužov citlivých, dôverčivých a bezstarostných. Len minimum z nich, ak vôbec nejaké, by si zvolili agresívneho a náročného partnera. Odkaz týchto štúdií je teda jednoznačný – keď si ženy vyberajú hypotetického partnera, jednoznačne volia „milého chlapíka“.

Silu miloty určite netreba podceňovať, keďže podľa niekoľkých štúdií je preukázané, že milí ľudia sa nám zdajú aj fyzicky atraktívnejší. Napriek tomu ale stále mnohým ženám pripadajú zlí chlapci extrémne príťažliví a vzrušujúci. Často sú to zároveň narcisti, ktorí venujú veľkú pozornosť vzhľadu – budovaniu svalovej hmoty, peknému oblečeniu, dokonalému účesu či starostlivosti o pleť.

Vo všeobecnosti svoju rolu zohráva aj psychologický fenomén pozorovateľný najmä u malých detí vždy túžiacich po hračke iného dieťaťa. Rovnako tak i ženy zaujímajú viac chlapi, ktorí ich odmietajú, než poslušní psíčkovia neustále sa plaziaci za ich zadkom.

Veda však dokazuje, že tieto typy mužov zaujímajú ženy len na istý čas, nakoľko vzťah s nimi je pre ne veľmi stresujúci a vyčerpávajúci, preto má v drvivej väčšine prípadov len veľmi krátke trvanie.

Takže ak chcete u žien uspieť a udržať si dlhodobý vzťah, držte sa rady vedcov a buďte k svojej vyvolenej milý. ;)

Zdroj: theconversation.com | Foto / GIF: giphy.com, pixabay.com