Súčasnej slovenskej hudbe momentálne kraľuje viac-menej hip-hop, no kde-tu sa objaví aj nejaká talentovaná formácia so zmyslom pre živé nástroje a precíznym spevom. Reč je o bratislavskej kapele Korben Dallas.

Zoskupenie Korben Dallas prikvitlo do slovenskej hudby v roku 2010, pričom rok na to vydalo svoj debutový album Pekné cesty, ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu. Prvotina sa hneď stretla s úspechom a získala nomináciu na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov.

Ďalšie úspechy sa začali nabaľovať v roku 2013 po vydaní druhého albumu Karnevalová vrana. Z neho pochádzajú tri skladby, ku ktorým kapela natočila aj videoklipy – Otec, Zlatý jeleň a Beh. Tento počin sa dokonca dostal aj na trón v albumovom rebríčku slovenskej verzie iTunes aj Spotify a bodoval opäť aj na Radio_Head Awards 2013, kde získal dokonca už i cenu za najlepší album. Okrem toho chlapci na hudobnom ceremoniáli získali aj ocenenie za singel (Otec) a boli označení za najlepšiu koncertnú kapelu. Na jeseň minulého roka sa hudobníkom podarilo vydať už tretí album, ktorý nazvali podľa mesta označovaného aj za srdce Slovenska, Banská Bystrica. Ten dokonca v predaji predbehol slávny soundrack k filmu 50 odtnieňov sivej či album Navždy od Kontrafaktu.

Ak ste sa doposiaľ s tvorbou Korben Dallas ešte nestretli, nech sa páči, ponúkame vám pár singlov od tejto výbornej slovenskej kapely.

Foto: Facebook