Leto už prichádza a s ním aj desiatky známejších či menej známych festivalov. Ak uvažujete nad tým, že by ste trošku zresetovali hlavu na jednom z tých slovenských, ale neviete sa pre žiadny rozhodnúť, ste na správnom mieste. Toto je sumár najznámejších letných festivalov, ktoré sa v roku 2016 uskutočnia na Slovensku.

TopFest 2016

TopFest, ako už každoročne, otvára festivalovú sezónu a bude sa konať 1.- 2. júla na letisku v Piešťanoch. Permanentka na TopFest vás vyjde 45 eur a o tom, na koho sa môžete tešiť, sa dočítate TU.

Hip Hop Žije 2016

Štvrtý ročník najväčšieho slovenského hip-hopového festivalu bude v dňoch 1.– 3. 7. 2016 na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Na Pieskoch vystúpia najznámejšie mená slovenskej a českej rapovej scény ako Separ, H16, Strapo, Momo, Zverina, L.U.Z.A., Moja Reč, Kali či Ektor, Marpo a Refew. Zahraničnými headlinermi sú DJ Premier a raper Pusha T. Okrem raperských vystúpení si budete môcť vychutnať aj beatbox battle, streetball, break dance alebo graffity jam. Vstupenka na toto podujatie stojí 33 eur.

Hip Hop Žije 2016 – Videopozvánka

Festival Pohoda 2016

Hneď ďalší víkend po Hip Hop Žije a TopFeste sa uskutoční jubilejný 20. ročník festivalu Pohoda na letisku v Trenčíne. V dňoch 7.– 9. 7. 2016 vystúpia v Trenčíne desiatky muzikantov, medzi najznámejšie mená patria The Prodigy, DJ Shadow, Nina Kraviz, Sigur Rós a PJ Harvey. Medzi účinkujúcimi sa taktiež objavia aj Slováci Milan Lasica, Vec alebo Jana Kirschner. Lístky na Pohodu kúpite v predpredaji od 89 eur, priamo na mieste za 119 eur.

Aftermovie Pohoda 2015

Žákovic Open 2016

Žákovic Open festival je známy najmä svojím prostredím a rodinnou atmosférou. Tento rok sa uskutoční 22. a 23. júla už tradične v Trenčianskych Bohuslaviciach. Vystúpi tu Dan Bárta a kapely Vidiek, Para, Puding Pani Elvisovej, Slobodná Európa, Hex alebo Chiki Liki Tu-a. Vstupenka v predpredaji vyjde na 20 eur, priamo na mieste o 5 eur viac.

Takto to vyzeralo na Žákovic Open 2015

BeeFree Festival 2016

Najväčší tanečný festival na Slovensku sa uskutoční 23. júla v Bratislave na dvoch miestach súčasne, a to v Inchebe a na Pláži pod Ufom. Na BeeFree vystúpi dokopy viac než 50 DJ-ov a vstup je aj tento rok voľný.

Takto to vyzeralo na BeeFree 2015 v Inchebe

Amfík Šírava Fest 2016

Na Amfiteátri na Zemplínskej Šírave sa bude 29. a 30. júla konať Šírava Fest. Na pódiu budete môcť vidieť Hex, Iné Kafé, Polemic, Zoči Voči, Kaliho, Martina Haricha a chýbať nebude ani kapelka Smola a Hrušky. Lístky si v predpredaji môžete kúpiť za 16 eur na oba dni, priamo na mieste za ne zaplatíte 24 eur.

Desmod na Amfík Šírava Fest 2015

Grape Festival 2016

Siedmy ročník festivalu zameraného na indie pop-rockovú a elektronickú hudbu sa bude konať na letisku v Piešťanoch v dňoch 12.- 13. augusta. K najväčším headlinerom tohto festivalu patria MØ, Bloc Party, Netsky, Crystal Castles či Milky Chance. Momentálne si môžete vstupenku zakúpiť za 50 eur, na mieste to bude o päť eur viac.

Aftermovie Grape festival 2015

Uprising reggae festival 2016

Uprising každoročne privíta nielen tisícky Slovákov, ale taktiež aj veľké množstvo zahraničných turistov, ktorí do Bratislavy prídu práve kvôli nemu. Tento rok sa Uprising uskutoční 26. a 27. augusta 2016 na Zlatých pieskoch. Medzi najväčších headlinerov patria Tarrus Riley, Nneka, Alborosie alebo DJ Vadim. Vstupenka vás vyjde na 45 eur.

Aftermovie Uprising reggae festival 2015

Fun radio Dohoda 2016

Obľúbený jednodňový festival sa uskutoční 25. júna pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici a predstavia sa tu kapely ako Vidiek, Polemic, Le Payaco, Kmeťoband či Puding Pani Elvisovej. Hviezdou večera bude DJ Milan Lieskovský. O týždeň neskôr, 2. júla, sa bude Dohoda konať na amfiteátri v Nitre, kde vystúpia Vidiek, Richard Müller, Fragile alebo Katka Knechtová. Na konci júla, konkrétne 30. 7., sa Dohoda presunie do Zámockého parku v Malackách, kde okrem tradičného Kmeťobandu a Polemicu vystúpia aj Adam Ďurica, Komajota a či opäť Rišo Müller. Predposledná tohtoročná Dohoda sa uskutoční 13. 8. na Plážovom kúpalisku v Bojniciach, kde sa opäť stretnú kapely Polemic, PPE, Le Payaco, Kmeťoband. Okrem nich však vystúpi i Jana Kirschner. Posledná Dohoda bude 27. augusta v Aqua City v Poprade a Vidiek, Polemic, Kmeťoband či Komajotu doplní raper Kali alebo skupina Helenine Oči. Vo všetkých mestách stoja vstupenky rovnako, v predpredaji 13, neskôr 15 eur, priamo na mieste 17 eur.

Aftermovie Fun rádio Dohoda 2015

Video: YouTube.com | Foto: Tumblr.com