“Volajte ma Matia.” Túto vetu napísal na svoj profil na sociálnej sieti známy slovenský drum and bassový DJ a producent B-Complex. Svojim fanúšikom sa zveril s veľmi intímnou záležitosťou – je transgender.

Matúš Lenický, ktorého pozná nielen slovenská drum and bassová scéna, ale aj tá svetová pod menom B-Complex, sa pred pár dňami na sociálnej sieti so svojimi fanúšikmi podelil o veľmi intímnu záležitosť, ktorú kvôli predsudkom okolia mnoho ľudí skrýva a tají po celý svoj život. B-Complex vyšiel s pravdou najavo a priznal, že patrí medzi trans-gender osoby, konkrétnejšie bi-gender. To znamená, že sa v ňom kríži mužský i ženský rod.

U fanúšikov, ktorých má naozaj po celom svete, nasvedčuje tomu aj fakt, že len na Facebooku má 76 000 fanúšikov, sa jeho priznanie stretlo so samými pozitívnymi reakciami. Autor skladby Beautiful Lies, vďaka ktorej ako prvý slovenský interpret pokoril na Youtube hranicu 10 miliónov pozretí, chcel svojim úprimným vyjadrením pomôcť aj ostatným, ktorí sa boja verejnosti otvoriť podobne ako on. Každý sa určite cíti slobodnejšie a dýcha sa mu ľahšie, keď pred svetom nemusí nič skrývať a môže byť sám sebou.

b-complex

Foto: Facebook