Že je Renault napi**, ste už určite počuli, možno zažili. Aj s každou automobilkou je to ako s hocičím, vždy sa nájdu skalopevní zástancovia, ale aj nekoneční hejteri. A že Renault vie robiť športové autá, dokazuje už dlho účasťou v mnohých pohároch, ale aj organizovaním vlastnej súťaže Renault Cup championship.

Divízia Renault Sport produkuje klony viacerých sériových modelov, Clio RS, Mégane RS, v ostrejších úpravách s príponou CUP. Renault Mégane RS viackrát prekonal rekord preslávenej trate Nürburgring, ktorá je niečo ako benchpress pre kulturistov. Kto je na trati najrýchlejší, je kráľ.

Čo Renaultu nikdy nechýbalo, je kreativita pri tvorbe reklám. Najnovšie to dokazuje akčným videom s naháňačkou cestného piráta na motocykli a superšportu R.S. 01. Pozrite si Renault Sport R.S. 01 v akcii.

Ak by ste sa divili, čo robí za volantom závodného Renaultu ten starček, nedivte sa. Pán, ktorý sa zhostil role policajta, je Jean “Jeannot” Ragnotti, bývalý pretekár Renaultu v svetovom pohári rally.

Zdroj: Renault | Foto: Youtube