Vznikli o niekoľko desaťročí skôr ako samotný YouTube, no na ich sláve ani kvalite to neubralo. Reč je o nesmrteľných peckách od ôsmych skupín, ktoré napriek tomu, že boli vypustené do sveta v 80. a 90. rokoch, poznajú ich všetky generácie a dnes im na YouTube patrí prívlastok stomiliónové.

Guns´n´Roses – November Rain

Americká hardrocková skupina, ktorá pred pár rokmi ohlásila comeback, získala celosvetovú slávu na konci deväťdesiatych rokov. Do tohto článku by sme od nich mohli zaradiť hneď niekoľko piesní, no “November rain” s viac ako sedemsto miliónmi určite dominuje.

Nirvana – Smells Like Teen Spirit

Podobne je na tom aj ďalšia americká skupina. Nirvana dokázala tromi albumami v priebehu pár rokov urobiť dieru do sveta a nečudo, že najväčší hit “Smells like teen spirit” to tiahne k polmiliardovej hranici.

Scorpions – Wind of Change

Nemeckí romantici, ktorí sa preslávili najmä svojimi rockovými baladami. Ich najväčším hitom je určite pieseň, hymna obdobia, v ktorom padol tzv. Východný blok, “Wind of change” s viac než tristo miliónmi videní.

The Cranberries – Zombie

Od tejto írskej skupiny možno viacerí iný hit než “Zombie” ani nepoznajú. Ide skrátka o klasiku, ktorá to na YouTube ťahá k päťsto miliónom videniam.

Queen – Bohemian Rhapsody

Podľa mnohých najlepšia skupina všetkých čias. Anglicka skupina Queen za sebou zanechala toľko hitov, že by sme ich mohli menovať veľmi dlho. Tzv. hit storočia “Bohemian Rhapsody” má viac než tristo miliónov videní.

Bon Jovi – Always

Americká rocková skupina, ktorá je na výslní už tretie desaťročie, má síce viacero obrovských hitov, no milióny fanúšikov si získala najmä skvelými baladami. Tou najpočúvanejšou je určite “Always”.

Europe – The Final Coutdown

Švédska skupina, ktorá je aktívna už od osemdesiatych rokov, vystúpila aj slovenskom na Topfeste. Má viacero skvelých piesní, no väčšina z nás si predstaví len jediný – “The Final Coutdown”.

Survivor – Eye of the Tiger

Túto skupinu z USA mnohí ani nepoznajú, teda nepoznali by, nebyť songu “Eye of the Tiger”. Pieseň objavujúca sa aj v niekoľkých filmoch je jednoducho klasikou, na ktorú sme nemohli zabudnúť.

[poll id=”38″]

Videá/Foto: Youtube