Technologická konferencia CES v Las Vegas je niečo ako autosalón v Ženeve, nie však pre fanúšikov áut, ale technológií. Hitom tohto roka by sa mali stať rôzne zariadenia na monitorovanie zdravia, lietajúce indivíduá inšpirované dronmi, elektromobily a drobné dopravné prostriedky, ktoré raz úplne nahradia chôdzu. Prinášame vám prehľad zaujímavostí, ktoré svet nezmenia, ale určite ho spríjemnia.

 

Smart chladnička Samsung Family Hub

Chladnička, ktorá je pripojená na vašu sieť WiFi a vždy, keď budete potrebovať, urobí fotografiu jej obsahu. Už nebudete musieť rozmýšľať, čo ešte treba kúpiť a čo nie, uvidíte to online. Šikovné! Na obrovskom displeji môžete prehliadať web, sledovať filmy či nechávať odkazy pre ostatných členov rodiny.

Samsung chladnicka

Práčka Samsung AddWash

Zabudli ste v koši na bielizeň jednu ponožku? To naštve. Práčka Samsung AddWash prináša riešenie, bielizeň do nej vložíte pokojne aj počas prania. Zábudliví práčkofili plesajú.

Samsung pracka

Gramofón Technics SL-1200 turntable

Gramofóny Technics si vybudovali veľké meno medzi DJ-mi, a to pre svoju kvalitu a spoľahlivosť. Predaj takmer troch miliónov kusov v období od 1972 do 2010 spôsobil, že sa značka znovu vracia k produkcii týchto kúskov pre “grand class” audiofilov, ktorí sú za kvalitu ochotní zaplatiť. Technics prinesie aj limitovanú sériu magnesium edition, z nej sa vyrobí symbolických 1200 kusov.

Technics gramofon

Reproduktor Sony Glass Sound Speaker

Sony nie je prvý výrobca, ktorý prišiel na trh so skleneným reproduktorom. Určite si spomínate na ufónske Soundsticks od JBL. Sony je však omnoho elegantnejšie a sofistikovanejšie, tvári sa ako decentná LED lampa a pritom dokáže cez bluetooth prehrať vaše obľúbené skladby.

Sony Glass reproduktor

Nie všetko, čo sa objaví na CES sa aj podarilo :)

Inteligentné topánky Digitsoles smart shoes

Mať topánky, ktoré monitorujú váš pohyb a dokonca vedia ohrievať vaše nohy, je cool. Mať však topánky, ktoré monitorujú váš pohyb, vedia ohrievať vaše nohy a vyzerajú takto, už až také cool nie je.

Digisole topankyZdroj: cesweb.org