Rok 2017 sa pomaly blíži ku svojmu koncu a my sa tak stávame svedkami mnohých rekapitulácií. Nevyhol sa tomu ani filmový priemysel, v rámci ktorého bol vyhlásený najlepší film roku 2017. Podľa nás vyhral absolútne zaslúžene!

Jedná sa o jeden z filmov, ktorý patril pred začiatkom tohto roka medzi tie najočakávanejšie. Snímka napokon dopadla ešte lepšie, než samotní tvorcovia či fanúšikovia dúfali. Reč je o vojnovej dráme s názvom Dunkirk.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

O réžiu i scenár sa postaral známy Christopher Nolan, ktorý má na konte filmy ako Insomnia, Interstellar, Batman začína, Temný rytier a Návrát Temného rytiera. Hlavnú postavu stvárnil obľúbený britský herec Tom Hardy, známy najmä vďaka snímkam ako Bojovník: Brat proti bratovi, Návrat Temného rytiera či Mad Max.

Dunkirk mal v našich kinách premiéru v júli 2017 a stal sa najlepšie zarábajúcim vojnovým filmom všetkých čias. Je zároveň radený aj medzi najlepšie vojnové símky histórie, i keď za najlepší vojnový film od čias Zachráňte vojaka Ryana je považovaný Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu.

Dunkirk opisuje príbeh založený na reálnych historických udalostiach. Až 400 tisíc vojakov spojeneckých síl bolo obkľúčených nemeckými vojskami, a tak bola schválená operácia Dynamo, ktorá mala priviesť týchto vojnových hrdinov späť do vlasti. Celá udalosť sa odohráva v rozpätí 27. mája až 3. júna v roku 1940.

Dunkirk CZ trailer

Zdroj: Unilad.co.uk | Foto|Video: YouTube