Dve hviezdy, jeden majiteľ, dobové interiéry, atmosféra Bratislavského hradu. Pozrime sa však na tieto hviezdy bližšie.

Reštaurácia Hradná Hviezda sa nachádza na západnej terase Bratislavského hradu, takže lokalitou partnerku, prípadne obchodného partnera, určite oslníte. Už pri pohľade na masívne vchodové dvere vám bude jasné, že sa máte na čo tešiť a po vstupe do prepracovaného starodávne pôsobiacieho interiéru reštaurácie sa v tom len uistíte.

Hradná hviezda má aj svoju sestru, ktorú od nej delí len niekoľko metrov. Stačí sa teda prejsť starobylými uličkami hlavného mesta a narazíte na Modrú Hviezdu. Sesterská reštaurácia ponúka rovnako starobylo pôsobiaci interiér a zároveň exkluzívnu lokalitu v historickom centre. Tento podnik dokonca v roku 2014 získal ocenenie Certificate of Excellance, čo napovedá o kvalite jedál a stolovania.

modra-hviezda-02

Na rozdiel od mnohých podnikov, v ktorých nájdete priemerný súčasný nábytok doplnený o niekoľko dobových prvkov, v Hradnej Hviezde a Modrej Hviezde vnútro pôsobí ako celok, na nič sa nehrá a skutočne dýcha históriou.

Čo však reštauráciu robí reštauráciou, nie je v konečnom dôsledku to, ako vyzerá, ale to, čo vám ponúka. Oba podniky kombinujú špeciality tunajšej kuchyne, vrátane bryndzových halušiek, s regionálnou rakúskou a maďarskou gastronómiou. Pochutiť si môžete na rozličných druhoch mäsa, steakoch, rybách či divine. Na svoje si príde aj vaša eko/bio priateľka, ktorú určite zaujme napríklad cukinová placka plnená lesnými hríbikmi.

Ak sa aspoň na chvíľu chcete cítiť ako šľachtic na večeri v Bratislavskom hrade, máte možnosť. Personál oboch reštaurácií je vám k dispozícií. Čo vy viete, možno stretnete aj prezidenta.

Kontakt: www.hradnahviezda.sk

Reštaurácia Hradná Hviezda

hradna-hviezda-006

hradna-hviezda-008

hradna-hviezda-009

hradna-hviezda-011

hradna-hviezda-012

hradna-hviezda-013

Reštaurácia Modrá Hviezda

modra-hviezda-01

modra-hviezda-06

modra-hviezda-08

modra-hviezda-09

modra-hviezda-12

modra-hviezda-14