Priemerná mesačná mzda na Slovensku je síce okolo 900 eur, no väčšina Slovákov máva na výplatnej páske ďaleko nižšiu sumu. Avšak vedeli ste, že existujú krajiny, kde by ste si aj s bežným slovenským platom žili ako králi? A na opačnej strane sú zasa štáty, v ktorých by vám vaša mzda nepokryla ani náklady na jedlo.

Portál MoveHub zostavil mapu sveta, kde zadefinoval, v ktorých krajinách je život najlacnejší a v ktorých zasa najdrahší. Pri zostavovaní rebríčka bol najdôležitejším ukazovateľom Index spotrebiteľských cien – Consumer Price Index, čo je hodnota definovaná na základe cien služieb a tovarov v jednotlivých krajinách. A čo z toho všetkého vyšlo? Najdrahšou krajinou podľa portálu sa stali Bermudy, ktoré predbehli aj doterajšieho „víťaza“ Švajčiarsko. Na popredných priečkach a ocitli aj Honkong, Island, Singapur či Nórsko. Slovensko medzi drahé krajiny nepatrí, no náklady na život sú tu predsa len vyššie ako u našich susedov Čechov, Poliakov, Maďarov či Ukrajincov. Netromfli sme iba Rakúšanov, čomu sa v podstate netreba čudovať. Podobne ako my je na tom so životnými nákladmi Litva, Lotyšsko, Grécko, Estónsko, ale aj Čína či Argentína.

A ktoré krajiny patria k najlacnejším? Ak by ste sa chceli presťahovať tam, kde si budete môcť dovoliť najviac, mali by ste smerovať do Egypta, Indie, Pakistanu, Nepálu či Sýrie. Nízke náklady na život má aj Ukrajina, Moldavsko, Macedónsko alebo Albánsko. Tak čo, už balíte kufre?

Zdroj: MoveHub | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.